Podniebny hamak - tak dzieci podróżowały samolotami ponad 60 lat temu [ZDJĘCIA]

Prawdziwe miejsce VIP - wygodne i tylko dla jednej osoby, jedzenie z dostawą pod samą buzię, a na współpasażerów można patrzeć z góry. W takich warunkach ponad 60 lat temu podróżowali najmłodsi pasażerowie linii lotniczych.

"Skycots”, czyli podróżne łóżka dla dzieci zamocowane do półek na bagaże, opatentował British Overseas Airways Corporation, poprzednik British Airways. Przypominające hamaki łóżeczka były wysokie i zaprojektowane tak, aby dziecko nie wypadło z nich w trakcie lotu

'Skycots' - podniebne hamaki, w których w latach 50. najmłodsi podróżowali samolotami'Skycots' - podniebne hamaki, w których w latach 50. najmłodsi podróżowali samolotami Fot. British Airways

W podniebnym hamaku najmłodsi mogli zarówno spać i drzemać w trakcie podróży, jak i swobodnie siedzieć i jeść posiłek podawany przez rodziców.

„Skycots” nie były jednak do końca bezpiecznym rozwiązaniem, ponieważ nie miały pasów bezpieczeństwa. Mimo to rodzice musieli trzymać swoje pociechy na kolanach jedynie w czasie startu samolotu i lądowania.

Opublikowane przez British Airways zdjęcia pochodzą z 1953 roku.  

POLECAMY: Dokąd jechać na wakacje w 2017 r.? Grecja, Turcja i Hiszpania turystycznymi hitami

 

Więcej o: