Nie lubisz środkowych siedzeń w samolocie? Ta technologia ma sprawić, że będą najwygodniejsze

Nie ma widoku z okna, a do tego jest ciasno - z takimi ?urokami? kojarzą się pasażerom środkowe miejsca w samolocie. Technologia "Side-Slip" ma to zmienić. Rewolucyjne fotele przeszły już pozytywnie wszystkie testy.

Technologię „Side-Slip”, czyli zsuwane fotele, opatentowała amerykańska firma Motion Labe. Dzięki niej środkowe fotele mają szansę zniknąć z listy najgorszych miejsc w samolocie, a proces wejścia podróżnych na pokład samolotu i zajęcia miejsc ma się bardzo skrócić.

O co chodzi?

Standardowa szerokość fotela w samolocie to 45,72 cm. W samolotach wyposażonych w system "Side-Slip" środkowy fotel ma być bardziej pochylony do tyłu i ustawiony trochę niżej niż dotychczas. A także znacznie szerszy - aż o 7,5 cm  względem standardowego fotela. To w sumie daje 53,34 cm przestrzeni.

 

 

Jak działa technologia „Side-Slip”?

W trakcie boardingu obsługa jednym przyciskiem uruchamia proces, w trakcie którego zewnętrzny fotel w samolocie najeżdża nad fotel środkowy. Dzięki temu szerokość korytarza w samolocie zwiększa się z 51 do 107 cm, a pasażerowie w drodze do swojego miejsca nie muszą przeciskać się w wąskim korytarzu. Kiedy wszyscy podróżni zajmą swoje miejsce, zewnętrzny fotel wraca na swoją pozycję.

 

Fotele opatentowane przez Motion Labe pomyślnie przeszły wszelkie testy bezpieczeństwa i otrzymały certyfikat amerykańskiego urzędu lotniczego FAA. Teraz firma chce zdobyć certyfikaty w Europie i Azji oraz jak najszybciej wprowadzić swój wynalazek do produkcji.

POLECAMY: Ferie w Polsce? Pięć najlepszych miejsc >>

 

Komentarze (38)
Nie lubisz środkowych siedzeń w samolocie? Ta technologia ma sprawić, że będą najwygodniejsze
Zaloguj się
 • gazeta-pl-chlam

  Oceniono 61 razy 59

  A co z tymi co maja na nich siedzieć? Wejdą na pokład i będą czekać w przejściu, czyli i tak blokować

 • man-o-war-pl

  Oceniono 38 razy 38

  na tego co wymyslil samoodtwarzajace sie filmiki na gazecie czeka juz rozgrzany kociolek w piekle

 • efedra

  Oceniono 26 razy 24

  Kolejny geniusz językowy napisał w zapowiedzi artykułu: "Nowa technologia ma całkowicie zniwelować ten problem".

  Ludzie, idźcie do szkoły! Nauczcie się, co znaczy słowo "niwelowanie". To nie likwidacja, tylko wyrównywanie poziomów. Niweluje się np. teren, zasypując dziury i usuwając górki.
  Powodzenia w dalszej nauce!

 • cyberchild

  Oceniono 11 razy 11

  Siedziska w samolocie są i tak nisko osadzone, osoba siedząca na środkowym miejscu nie będzie miała podpartych ud, co jest bardzo niekomfortowe. Dodatkowo podłokietniki będą ją uwierać.

 • valby-2500

  Oceniono 10 razy 8

  Technologia???

 • nikanor

  Oceniono 9 razy 7

  Jak rozwiążą problem boardingu rodzin/znajomych itp., którzy kupili trzy miejsca obok siebie? I nie daj boże dziecko kupili miejsce pośrodku?

  A co z ewakuacją? Przecież przy awarii zasilania te fotele się nie zsuną. Dwieście czy trzysta osób będzie musiało się pchać zwężonymi przejściami.

 • winku

  Oceniono 7 razy 7

  Rozumiem, że przez to środkowe miejsce nie jest już środkowym miejscem?
  Co Wy pieprzycie?!

 • pusta_karafka

  Oceniono 4 razy 4

  Korytarz bedzie sszerszy tylko przy ladowaniu tych co siedza przy oknie. Dla pozostalych 2/3 dalej bedzie to samo.

 • drakaina

  Oceniono 19 razy 3

  Nienawidzę latać z powodu konieczności przyjazdu punktualnie na lotnisko, ograniczeń bagażu, hałasu i nerwów. Fotele mają tu najmniejsze znaczenie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX