Lech Coaster to największa w Europie Środkowej i Wschodniej kolejka górska. Zbudują ją w Chorzowie

Śląskie Wesołe Miasteczko wzbogaci się o nową atrakcję. Kolejka LECH będzie największą tego typu konstrukcją w naszej części Europy. Spragnieni wrażeń będą mogli skorzystać z przejażdżki jeszcze w tym roku.

Wesołe miasteczko znajduje się w Chorzowie i jest największym i najstarszym parkiem rozrywki w Polsce. Jego obsługą zajmuje się firma Tatry Mountain Resorts, do której należy między innymi Tatralandia, największy park wodny na Słowacji. W ramach rozbudowy chorzowskiego kompleksu zapowiedziano budowę nowej kolejki górskiej.

Lech Coaster będzie mieć 908 metrów długości i 40 metrów wysokości. Wagoniki, w których będą podróżowali pasażerowie, będą się rozpędzać do 95 km na godzinę.

Nowa kolejka powstaje na brzegu jeziora znajdującego się w samym centrum miasteczka. Lech Coaster będzie mógł także poszczycić się najdłuższą trasą o długości prawie 1 kilometra. Kolejkę można zatem śmiało porównywać z największymi i najlepszymi kolejkami górskimi na świecie - mówi Bohuš Hlavatý, CEO firmy TMR.

Sama nazwa kolejki górskiej ma nawiązywać do okresu panowania pierwszych polskich władców. Pomysłodawcy nazwy chcieli odwołać się do legendy o Lechu, legendarnym założycielu Polski. Zarządca obiektu chce, aby goście parku mogli odczuć atmosferę tamtych czasów, dlatego wokół kolejki planuje budowę specjalnej wioski z zamkiem i strefami tematycznymi.

ZOBACZ WIZUALIZACJE I ZDJĘCIA>>

Równocześnie trwa modernizacja całego obiektu, która zakończy się w lipcu tego roku i pochłonie w sumie 26 milionów euro. Śląskie Wesołe Miasteczko podzielone zostanie na 6 części: Magical Village, Valley of Dreams, Magical Forest, Magical
Mountains, Adventure Valley i Magical Lake. Powstaną też nowe bramy wejściowe, budynki z kasami i sklepami. Wymieniona zostanie również nawierzchnia deptaku, a goście będą mogli korzystać z kilku małych punktów gastronomicznych.

Według zapowiedzi kolejka górska Lech Coaster otwarta zostanie 1 lipca 2017 r.

Więcej o: