Ten kraj ma tysiące wysp, ale turyści pokochali tę jedyną

Jeśli szukasz miejsca, w którym jest ciepło cały rok, gdzie jedzenie kosztuje grosze i do tego można całe dnie spędzać na rajskich plażach to powinieneś odwiedzić Bali. Ta indonezyjska wyspa jest doskonałym miejscem na urlop.

Bali to jedna z wysp leżąca w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Jej położenie sprawia, że przez większą część roku świeci tutaj słońce. Nic dziwnego, że wyspa zyskała popularność już na początku XX wieku. Obecnie turyści coraz częściej przyjeżdżają na Bali nie tylko po to, aby wypoczywać z drinkiem na plaży, ale by wakacje spędzać aktywnie.

Jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu jest surfing. Najlepszym do tego miejscem jest modna ostatnio plaża Kuta. Działa tam wiele szkół, w których można nauczyć się podstaw surfowania i wypożyczyć niezbędny sprzęt.

Popularne jest również nurkowanie, ponieważ pod wodą kryje się zupełnie inny świat. Laguny o turkusowym kolorze ozdabia wielobarwna rafa koralowa. Panują tu idealne warunki dla profesjonalistów i amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wyprawami nurkowymi czy snorkelingiem.

Bali, IndonezjaBali, Indonezja fot. TRUBAVIN (istock)

Mieszkający na wyspie Balijczycy uwielbiają przygotowywać posiłki. Coraz częściej spróbować można tutaj potraw bez mięsa, dlatego wyspa jest doskonałym miejscem dla wegetarian i wegan. Pełno tu knajpek i barów, z których wydobywają się aromatyczne zapachy. Trzeba jednak pamiętać o tamtejszej tradycji. Mieszkańcy to głównie hindusi, dlatego trzy razy dziennie przygotowują specjalne ołtarze z owoców, kwiatów i słodkich przekąsek. Ołtarze można zobaczyć niemal na każdym kroku. Często ozdobione są kadzidełkami.

BaliBali fot. NICOLASMCCOMBER (istock)

Będąc już na miejscu warto wypożyczyć skuter. Usługa kosztuje tylko kilka dolarów, a na skuterze można dotrzeć do odległych zakątków wyspy. Daj się ponieść przygodzie, rusz przed siebie bez mapy i bez przewodnika. Dzięki temu masz szansę odkryć genialne miejsca, do których rzadko docierają inni.