Sfotografował armagedon nad Tatrami. "Z wrażenia trzęsły mi się ręce". Internauci: "Cudo, nie zdjęcie!"

O takim zdjęciu marzy chyba każdy fotograf. Paweł Uchorczak znalazł się we właściwym miejscu i we właściwym czasie, i udało mu się wykonać fotografię, która zachwyciła setki internautów.

Zdjęcie zrobiono z Łapszanki, niewielkiej wsi w województwie małopolskim. Wykonał je Paweł Uchorczak. Fotograf od dawna chciał zrobić zdjęcie zachodu słońca właśnie w tym miejscu. Pewnego grudniowego dnia intuicja podpowiedziała mu, że ten doskonały moment właśnie nadszedł. Ustawił sprzęt na obrzeżach wsi i czekał. Paweł liczył na dobre światło, które będzie odbijać się od chmur nawet wtedy, kiedy słońce schowa się już za horyzont.

Po chwili nadszedł ten moment. Słońce skryło się za szczytami gór, a chmury zaczęły mienić się w ciepłych barwach (zdjęcie w większej rozdzielczości możesz zobaczyć, klikając tutaj).

Sam moment wykonania fotografii to czysta przyjemność, choć nie ukrywam, że z wrażenia trzęsły mi się ręce. Te warunki zapamiętam do końca życia - mówi autor zdjęcia.

Paweł opublikował fotografię na swojej stronie na Facebooku. Pod zdjęciem szybko pojawiło się kilkaset pozytywnych komentarzy:

Piękne i zastanawiające jednocześnie... kiedyś takie efekty na niebie się nie pojawiały... (Bartek)
Natura jest niesamowita! (Monika)
Zapiera dech. Tylko pozazdrościć takiego widoku na żywo (Zdzisława)

Zapytaliśmy Pawła o to, które miejsca w Polsce fotografuje najchętniej?

Mam wiele ulubionych miejsc do fotografowania, zarówno nad morzem, jak i w górach, ale najbardziej lubię fotografować w Pieninach oraz w Tatrach. W tych górach jest magia, która mnie przyciąga i dlatego chętnie tam wracam - odpowiada Paweł Uchorczak.

Fotografią Paweł interesuje się od 2007 r. Wtedy to dostał swój pierwszy aparat. Był to aparat kompaktowy. Paweł dostał go od dziadka i używał do fotografowania przyrody podczas wspólnych wyjazdów na ryby. Zawodowo przygodę z robieniem zdjęć rozpoczął w 2010 r. Obecnie prowadzi warsztaty fotograficzne. Jego zdjęcia zobaczyć można na stronie fb.com/PawelUchorczakFotografia.

POLECAMY:

10 miejsc w Tatrach, w których zrobisz genialne zdjęcia>>

Czarny Staw pod RysamiCzarny Staw pod Rysami fot. Karol Nienartowicz

Ferie na Podhalu? Sprawdziliśmy, ile kosztuje nocleg zimą>>

Ferie na Podhalu? Sprawdziliśmy, ile kosztuje nocleg zimą

O pięknie i złowrogiej potędze gór przeczytaj w książkach >>

Więcej o: