Gdzie te zdroje

W Polsce mamy 321 uzdrowisk i sanatoriów w 55 miejscowościach w większości województw (z wyjątkiem Opolskiego, Lubuskiego, Łódzkiego):

Małopolskie - 12 miejscowości, Dolnośląskie - 11, Zachodniopomorskie - 8, Podkarpackie i Pomorskie - po 4, Kujawsko-Pomorskie - po 3, Śląskie, Świętokrzyskie, Podlaskie - po 2, Lubelskie, Mazowieckie, Wielkopolskie, Warmińsko-Mazurskie - po 1.

Uzdrowiskową stolicą Polski jest Ciechocinek (31 zakładów) - wg htpp://uzdrowiska.pl

Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, http://www.mz.gov.pl (dane za 2002 r.)

Do początku lat 90. sanatoriów i pacjentów było bez liku. Sytuacja zmieniła się wraz z przemianami gospodarczymi - wiele placówek upadło, liczba łóżek zmalała z 41 do 30 tys., nie każdego było stać na leczenie. Dziś sytuacja powoli zbliża się do poziomu sprzed 1989 r. - pacjentów co roku jest prawie pół miliona, tylko liczba miejsc w uzdrowiskach nie zmienia się - w 2001 r. wyniosła ok. 30,5 tys.

Sprawdź w internecie

http://www.sanatoria.com.pl- szczegółowe informacje w pięciu językach

http://www.uzdrowiska.pl- adresy i telefony wszystkich uzdrowisk i sanatoriów w Polsce, tel. (0-74) 880 13 07, e-mail: uzdrowiska@uzdrowiska.pl

http://www.domyopieki.pl- także sanatoria

http://www.maxmedia.pl/pl/uzdrowiska.htm- polskie uzdrowiska, mapka

http://www.idn.org.pl/sonnszz/sanatoria_adresy.htm- sanatoria przyjazne niepełnosprawnym

http://www.rehabilitacja.pl- Centrum Polskiej Rehabilitacji

Wpadnij tu

KIELCE: 14-16 września IV Targi Rehabilitacji, Sanatoriów i Uzdrowisk "Rehmed-Expo"; oferty zaprezentują producenci i dystrybutorzy sprzętu rehabilitacyjnego, organizatorzy turnusów rehabilitacyjnych, sanatoria i uzdrowiska, producenci wyposażenia dla zakładów uzdrowiskowych, wyposażenia fitness oraz gabinetów odnowy biologicznej. Tel. (0-41) 365 12 43; faks 365 13 10; e-mail: rehmed@targikielce.pl.