Czytelniczka przesłała nam zdjęcia niezwykłego zjawiska na niebie. Po prostu WOW! [ZDJĘCIA]

Dzięki Emilii Długiej, 22-letniej fotograficzce i miłośniczce podróży z Bieszczad, możemy na własne oczy zobaczyć piękno zórz polarnych z dalekiej północy.

Na początku grudnia w naszym serwisie podroze.gazeta.pl opublikowaliśmy tekst pt. Kadr z Gwiezdnych Wojen? Nie, to niezwykłe zjawisko astronomiczne uwiecznione na zdjęciach Polaka [WIDEO] ZOBACZ ZDJĘCIA >>>, w którym pisaliśmy o niezwykłym zjawisku astronomicznym, które uwiecznił fotograf Maciej Winiarczyk. Artysta uchwycił jednocześnie Drogę Mleczną i zorzę polarną.

Artykuł i zdjęcia Maćka zainspirowały naszą czytelniczkę, Emilię, która prowadzi konto "Globfoterka", do podzielenia się z nami swoimi zdjęciowymi "perełkami" zórz polarnych, z podróży po Laponii.

Emilia skomentowała post na Facebooku Podróży - pod udostępnionym przez nas artykułem, zamieściła zdjęcie zorzy polarnej. Fotografia została zrobiona w Storuman, w szwedzkiej części Laponii.

ZOBACZ ZDJĘCIA NOCY POLARNEJ W LAPONII >>>

Podczas swojego pobytu w Storuman, Emilii udało się zrobić wiele takich zdjęć. Możemy dzięki nim doświadczyć piękna zórz, które podczas lapońskiej nocy polarnej, poza księżycem i gwiazdami, są jedynym źródłem naturalnego światła.

ZOBACZ ZDJĘCIA NOCY POLARNEJ W LAPONII >>>

Hobby: podróże

Pasją 22-letniej Emilii Długiej są podróże. Pomimo młodego wieku, Emilia odwiedziła już m. in., Austrię, Czechy, Rosję, Belgię, Anglię, Włochy, Islandię, Danię, Szwecję, Grecję, Izrael, Gruzję, Indie i Dubaj i wiele innych krajów. Swoje podróże opisuje na blogu Globfoterka, na bieżąco można ją obserwować na Facebooku. Na blogu, poza relacjami z wypraw, młoda podróżniczka dzieli się swoimi doświadczeniami i przydatnymi informacjami na temat odwiedzanych miejsc, oraz opowiada o ich historii.

Zachęcamy, do dzielenia się z nami waszymi doświadczeniami z podróży. Czekamy na wasze komentarze i zdjęcia na naszym Facebooku.

Zobacz też

Kadr z Gwiezdnych Wojen? Nie, to niezwykłe zjawisko astronomiczne uwiecznione na zdjęciach Polaka [WIDEO]

Jazda na łyżwach, na jeziorze, na samym szczycie góry? Przed nią chyba nikt tego nie nagrał [WIDEO]

Więcej o: