Nocleg w Londynie - noc zawsze ze śniadaniem

To bzdura, że Londyn jest drogim miastem. Obok noclegu za kilkaset funtów znajdziemy i takie, które kosztują kilkanaście funtów.

Londyn, miasto mody, biznesu, polityki. Mnóstwo tu ekskluzywnych hoteli, jak na przykład pięciogwiazdkowy Ritz. Za dobę w dwójce zapłacimy w tym hotelu od 360 do 1472 funtów (czyli od ok. 2520 do ok. 10300 zł). I naprawdę trudno tu o rezerwację. Czterogwiazdkowe eleganckie hotele tańsze są już o 1/3 (np. London Bridge Hotel). Ale w Londynie nawet hotele jednogwiazdkowe czy bez gwiazdki są naprawdę na niezłym poziomie. Jak np. bardzo popularny wśród Polaków Saint Simeon Hotel urządzony w stylowej starej kamienicy. Łóżko w kilkuosobowym pokoju kosztuje 12-15 funtów (czyli od ok. 84 do 105 zł). Za pokój dwuosobowy trzeba zapłacić 35 funtów. Podobne ceny są w młodzieżowych schroniskach (ok. 19 funtów). W Anglii, czy w schronisku, czy w hotelu, w cenie zawsze mamy śniadanie.

A jeśli ktoś mocniej chce poczuć angielski folklor, polecam zamieszkanie przy rodzinie. Ogłoszenia o odnajmie pokoi znajdziemy w codziennej prasie, angielsko i polskojęzycznej. Są również one zamieszczane w internecie. Polacy upodobali te sobie róg Kings Street i Ravenscourt. Codziennie pojawia się tu kilkadziesiąt ogłoszeń: - "Miła rodzina z Krakowa przyjmie spokojnych studentów". "Wyjeżdżam do Polski, odstąpię mieszkanie na dwa tygodnie" (oryginalne ogłoszenia sprzed tygodnia).

Koszt wynajmu dwuosobowego pokoju z lodówką, telewizorem to ok. 40 funtów na tydzień. Zdarzają się też prawdziwe rodzynki. Mieszkanie na tydzień za 60 - 90 funtów.

Więcej o: