"Trudno opisać to słowami". Cały świat zachwyca się tym jednym jesiennym zdjęciem z Polski

Muzeum Narodowe we Wrocławiu znalazło się na ustach całego świata. Tym razem nie z powodu swoich bezcennych kolekcji, lecz za sprawą jednego niezwykłego zdjęcia.

Co sprawiło, że fotografia Muzeum Narodowego we Wrocławiu wywołała tyle emocji i w kilka godzin na Facebooku polubiło ją ponad 80 tys. osób (liczba wciąż rośnie!) z całego świata?

ZOBACZ ZDJĘCIA

Internautów oczarowało piękno polskiej jesieni. Wszystko za sprawą roślinności, która porasta wiekowe (budowlę wzniesiono w latach 1883-1886) mury muzeum. W lecie budynek tryska soczystą zielenią, a na jesień zmienia się w bajkowy gmach, otulony bogactwem ciepłych barw.

"To jeden z powodów, dla którego koniecznie muszę odwiedzić Wrocław", "Przepiękny widok", "Trudno opisać to słowami" - możecie przeczytać pod udostępnionym postem, a to tylko kilka komentarzy z ponad tysiąca.

Ale to nie wszystko. Być w takim miejscu i w takim czasie, to dla internautów duma, dlatego wielu z nich zamieściło w komentarzach swoje zdjęcia z pobytu we Wrocławiu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zdjęcie gmachu muzeum zostało opublikowane w kanadyjskim portalu o międzynarodowym zasięgu BoredPanda.com, który udostępnił fotografie z profilu Facebooka Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Zobacz też

Wioska, która za granicą określana jest jako "najpiękniejsza w Polsce". Znasz ją? [ZDJĘCIA]

Jeżeli myślisz, że to chatka hobbita, jesteś w błędzie. Czym jest bajkowa budowla z "trawy"? [ZDJĘCIA]

Więcej o: