Latasz z małą walizką, żeby zaoszczędzić? Wizz Air: Już niedługo nastąpią zmiany

Pod koniec listopada poznamy szczegóły nowej polityki bagażowej Wizz Air. Do tej pory bez dodatkowych opłat można było przewozić jedynie mały bagaż. Wkrótce może się to zmienić.

Wprowadzenie nowej polityki bagażowej zapowiedział Jozsef Varadi, prezes Wizz Air. W wywiadzie udzielonym portalowi Fly4free.pl zapowiedział, że jej szczegóły poznamy już pod koniec listopada.

Wizz Air jest największą linią lotniczą w Europie, która dzieli bagaże podręczne na dwie kategorie. Bez dodatkowych opłat na pokład samolotu można zabrać walizkę o wymiarach 42x32x25 cm. Drugą kategorię stanowią większe walizki (o wymiarach 56x45x25 cm i wadze 15 kg), które wprawdzie można wnieść na pokład, ale trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Cena uzależniona jest od trasy i może wynieść od 44 do 78 zł.

Zapowiedziane zmiany mają być korzystne dla pasażerów:

Nie chcę jeszcze mówić o szczegółach, bo wciąż nad nimi pracujemy, ale pasażerowie powinni być zadowoleni – powiedział dziennikarzom z serwisu Fly4free.pl Jozsef Varadi, prezes Wizz Air.

Prawdopodobnie wymiary podręcznego bagażu, który można przewieźć bezpłatnie, nie ulegną zmianie. Niższe mają być za to ceny większych walizek oraz bagażu rejestrowanego. Warunkiem ma być wykupienie specjalnego pakietu wraz z biletem przez stronę internetową przewoźnika.

ZOBACZ TEŻ: 7 nowych kierunków Wizz Air z Warszawy. Znamy ceny>>

Do samolotu zabierasz tylko bagaż podręczny? Wkrótce to może się zmienić. Wizz Air zapowiada duże zmianyDo samolotu zabierasz tylko bagaż podręczny? Wkrótce to może się zmienić. Wizz Air zapowiada duże zmiany fot. LVINST (istock)

 POLECAMY: Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz ZA DARMO>>