Latasz z małą walizką, żeby zaoszczędzić? Wizz Air: Już niedługo nastąpią zmiany

Pod koniec listopada poznamy szczegóły nowej polityki bagażowej Wizz Air. Do tej pory bez dodatkowych opłat można było przewozić jedynie mały bagaż. Wkrótce może się to zmienić.

Wprowadzenie nowej polityki bagażowej zapowiedział Jozsef Varadi, prezes Wizz Air. W wywiadzie udzielonym portalowi Fly4free.pl zapowiedział, że jej szczegóły poznamy już pod koniec listopada.

Wizz Air jest największą linią lotniczą w Europie, która dzieli bagaże podręczne na dwie kategorie. Bez dodatkowych opłat na pokład samolotu można zabrać walizkę o wymiarach 42x32x25 cm. Drugą kategorię stanowią większe walizki (o wymiarach 56x45x25 cm i wadze 15 kg), które wprawdzie można wnieść na pokład, ale trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Cena uzależniona jest od trasy i może wynieść od 44 do 78 zł.

Zapowiedziane zmiany mają być korzystne dla pasażerów:

Nie chcę jeszcze mówić o szczegółach, bo wciąż nad nimi pracujemy, ale pasażerowie powinni być zadowoleni – powiedział dziennikarzom z serwisu Fly4free.pl Jozsef Varadi, prezes Wizz Air.

Prawdopodobnie wymiary podręcznego bagażu, który można przewieźć bezpłatnie, nie ulegną zmianie. Niższe mają być za to ceny większych walizek oraz bagażu rejestrowanego. Warunkiem ma być wykupienie specjalnego pakietu wraz z biletem przez stronę internetową przewoźnika.

ZOBACZ TEŻ: 7 nowych kierunków Wizz Air z Warszawy. Znamy ceny>>

Do samolotu zabierasz tylko bagaż podręczny? Wkrótce to może się zmienić. Wizz Air zapowiada duże zmianyDo samolotu zabierasz tylko bagaż podręczny? Wkrótce to może się zmienić. Wizz Air zapowiada duże zmiany fot. LVINST (istock)

 POLECAMY: Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz ZA DARMO>>

Komentarze (64)
Latasz z małą walizką, żeby zaoszczędzić? Wizz Air: Już niedługo nastąpią zmiany
Zaloguj się
 • bromba_zadumana

  Oceniono 61 razy 45

  Jest: "Wizz Air jest największą linią lotniczą w Europie, która dzieli bagaże podręczne na dwie kategorie."

  Powinno byc: "WizzAir jest najbezczelniejsza linia w Europie, poniewaz kaze sobie zaplacic nawet za bagaz pokladowy"

 • kwiatekkk

  Oceniono 38 razy 28

  To tylko biznes...
  Wizzair był jedną z NAJPRZYJAŹNIEJSZYCH tanich linii. Na początku !!! Wtedy największym, najwredniejszym fiootem był Ryanair. Potem się ZAMIENILI (jak dobry policjant ze złym policjantem). Dziś Ryanair nie zastawia paskudnych pułapek na strownie internetowej.Widocznie dogadali się, że znowu "hop-siup, zmiana d.p".

 • extrafresh

  Oceniono 43 razy 27

  Celowo unikam tej gó...anej linii przez jej idiotyczną politykę bagażową i kapo przed wejściem
  na pokład.

  Wolę pojechać do Modlina i lecieć Ryan.

  J&%(ć Wizz.

 • molly_wither

  Oceniono 31 razy 23

  Aha, czyli znowu bedzie gorzej. Zmusza mnie do wykupienia pakietu. I to wszystko w ramach przyjazni polsko-węgierskiej...

 • antoniferdynand

  Oceniono 31 razy 21

  Leciałem latem z rodziną na Karphatos w Grecji przez Rzym. Musiałem wybrać Ryanair mimo że czas i miejsce przesiadki było lepsze przy Wizzair bo rozmiary walizek w jednym przypadku były zunifikowane dla tanich liniach a w wizz nie. W konsekwencji musiałbym płacić dodatkowo za kilka bagaży w Veling lub za 4 w wizz w obie strony.
  Niezależnie od tego jest problem z walizkami - 40x55x20 pasują prawie wszędzie a do wizz trzeba oddzielny komplet.

 • krunghtep01

  Oceniono 19 razy 19

  Ja tu do znudzenia krytykuje te 'tanie' linie wiec jeszcze podam przyklad Asia Air b.duzej malezyskiej 'taniej' linii.Po pierwsze nic nie trzeba drukowac;po przyjezdzie na lotnisko idzie sie do automatu wstukuje nr rezerwacki i maszyna drukuje karty pokl. i paski na bagaz.Mozna dokupic placac karta w tym samym automacie dodatkowy bagaz po kosztach identycznych jak przez net.Podam przykl. cene lot z Penang do stolicy [Kuala l.] Cena biletu 0k 13 funtow [kupiony cztery dni przed wylotem] pakiet dodatkowy w ktorym byl cieply posilek +napoj,miejsce wybrane,bagaz 23 kg i transport autobusem na KLcentral [70 km] za ok. 7 funtow.Na kazdym etapie kupna biletu zadnych pulapek cenowych !!! A jakie ladne stewardessy !!!!

 • bluice

  Oceniono 31 razy 15

  WizzAir to generalnie znacznie większe badziewie niż Ryanair nie mówiąc już o Easyjet gdzie waga bagażu pokładowego nie jest limitowana !
  Ten ich węgierski prezes musiał sobie zdać sprawę że przegrywają bitwę z lepszymi liniami i próbuje coś ratować... ale Wizzair i tak nigdy nie będzie miał jakości Easyjet lub nawet Ryanair !

 • lodzermensz1

  Oceniono 15 razy 11

  Jak mam do wyboru Wizz Air lub Ryan Air zawsze wybiorę drugą linię, właśnie z powodu polityki bagażowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX