Ogromna góra i maleńki narciarz... Dostrzegasz go na tym zdjęciu?

To zdjęcie dowodzi, jak mały jest człowiek wobec potęgi natury. Dowodzi też tego, że można ją wykorzystać, by zrobić coś niezwykłego.

Alpy Pennińskie leżą na pograniczu Włoch i Szwajcarii. To właśnie tutaj znajdują się piękne, ale też niebezpieczne górskie szczyty. Wiele ma ponad cztery tysiące metrów wysokości. Jeden z nich wybrał 27-letni Jeremie Heitz i postanowił z niego zjechać na nartach.

Czterotysięcznik jest bardzo charakterystyczny. Jedno z jego zboczy jest niemal całkowicie pionowe. Narciarz zjechał z góry w maju 2016 roku, ale Red Bull (organizator wydarzenia) pokazał fotografie ze zjazdu dopiero kilka miesięcy później. Dostrzegasz na nich narciarza? By to ułatwić, zdjęcie w pełnej rozdzielczości zamieściliśmy tutaj. Jeśli go nie widzisz, to zajrzyj do galerii. Na jednym zdjęciu zaznaczyliśmy Jeremiego.

Jeremie Heitz zaczął jeździć na nartach, mając zaledwie dwa lata. W 2016 roku Szwajcar zajął dziewiąte miejsce w zawodach freeride'owych cyklu World Tour. 

POLECAMY: Sowieci chcieli przechytrzyć Amerykanów i zbudowali TO. Poznajcie "Oko Moskwy">>

Zobacz też:

Zobacz wideo
Komentarze (60)
Ogromna góra i maleńki narciarz... Dostrzegasz go na tym zdjęciu?
Zaloguj się
 • jack_flash

  Oceniono 137 razy 103

  Gdyby pan Prezes z tej gory zjezdzal, to byl jeszcze mniejszy narciarz.

 • horatio_valor

  Oceniono 103 razy 79

  OK, szanuję to, że ludzie mają różne hobbies, nawet ekstremalne. Ryzykują życiem na własną odpowiedzialność dla własnej przyjemności. Ale jeśli w czasie któregoś takiego wyczynu ten człowiek zginie, nie mówcie o "tragedii". Tragedia jest wtedy, kiedy np. na ulicy giną ludzie, którzy wcale nie biorą pod uwagę ryzyka śmierci, wychodząc z domu.

 • eat.clitoristwood

  Oceniono 49 razy 39

  Ja zrozumiałem, że w Alpach Pienińskich. I od razu jakieś takie dumne ciepło po moim sercu się rozlało.

 • krunghtep01

  Oceniono 49 razy 29

  Jak widze cos podobnego ta zawsze sie zastanawiam czy to jeszcze odwaga czy juz glupota ?!

 • jagomajo

  Oceniono 28 razy 22

  Ladnie wyratrakowany stok :)

 • bazbaz73

  Oceniono 30 razy 20

  Wisi połamany narciarz na drzewie, jedna ręka zawinięta wokół kolana, kolano lata w obie strony, zęby wbite w gałąź i sepleni:
  - kulfa - i tak lepiej nis w biuse...
  ;-)

 • swiatlo

  Oceniono 21 razy 11

  Sam jeżdżę na nartach, ale nie po czymś takim. Perspektywa zdjęcia musi to jakoś zniekształcać, bo nie wyobrażam sobie aby można było jeździć na nartach po prawie pionowej ścianie lodowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX