W Grecji i w Chorwacji powstaną specjalne strefy dla turystów z Polski

Stefy to pomysł biura podróży Rainbow, które chce w ten sposób zachęcić do zagranicznych wyjazdów tych, którzy do tej pory wypoczywali tylko nad Bałtykiem. W wydzielonych miejscach turyści z Polski będą mogli spędzać czas wśród swoich rodaków, grać w gry, grillować i tańczyć.

Polskie Strefy to pomysł biura podróży Rainbow, które chce w ten sposób zachęcić do wyjazdów tych Polaków, którzy obawiają się bariery językowej. Biuro włączyło projekt Stref do swojej oferty na 2017 r.

Początkowo Strefy otwarte zostaną w sześciu miejscach: trzech hotelach oraz w trzech apartamentowych "wioskach wakacyjnych" w Grecji i w Chorwacji. Polacy bez problemu będą mogli porozumieć się w nich w swoim języku, zasięgnąć informacji w Polskiej Informacji Turystycznej, wypożyczyć samochód lub skuter, wykupić wycieczkę czy dowiedzieć się, co warto zwiedzić w okolicy.

W "Polskich Strefach" pojawi się centrum wspólnych rozrywek, które będą tutaj dostępne codziennie w 14-dniowym cyklu. Od godziny 18.00 do 20.00 Polacy będą mogli pograć w gry planszowe i towarzyskie (między innymi scrabble, rummikub, kalambury i bingo), uczestniczyć w zajęciach sportowych (badminton, frisbee, siatkówka plażowa) oraz brać udział w konkursach. Strefa zmienia swoje przeznaczenie w nocy. Po godzinie 20.00 zaczyna w niej działać plenerowe kino, podczas którego widzowie będą mogli zobaczyć polskie filmy. Z kolei po projekcji Strefa zmienia się w dyskotekę i miejsce tematycznych imprez.

Wieczór to również czas na znakomitą zabawę przy grillu, podczas zabaw integracyjnych, imprez tematycznych np. „White Party” i „Latino Party”, karaoke, i znanych teleturniejach np. „Kocham Cię Polsko”, „Familiada” i „Milionerzy” - czytamy w przesłanej nam przez Rainbow informacji.

Uczestnictwo w atrakcjach jest dobrowolne i każdy może zdecydować, czy woli w nich uczestniczyć, czy np. poznawać okolicę.Touroperator sprawdził już jak taka strefa działa w praktyce. Pilotażowo uruchomiono ją w miejscowości Kokkino Nero w Grecji.

Plenerowe kino w Polskiej Strefie urządzonej pilotażowo w Kokkino Nero w GrecjiPlenerowe kino w Polskiej Strefie urządzonej pilotażowo w Kokkino Nero w Grecji fot. materiały prasowe

Już pierwszego dnia działania naszej „strefy” wiedzieliśmy, że to był strzał w dziesiątkę! Starsi i młodzi doskonale się razem bawili przy okazji konkursów, grali w różne gry, a nawet tańczyli na naszych dyskotekach! Na wieczory filmowe przychodziło tyle osób, że musieliśmy dostawiać leżaki. Ten tydzień tylko potwierdził naszą tezę, że Polacy lubią wspólną zabawę i dobrze zorganizowany czas - mówi Emilia Bratkowska, dyrektor działu marketingu w Rainbow.

Uczestnicy wycieczek bez problemu znajdą "Polskie Strefy". Organizator oznaczył je specjalnym logo z uśmiechniętą, radosną literką "R". 

 
Nie tylko polski klient lubi spędzać czas w swojskim otoczeniu. Niemcy integrują się z Niemcami, Brytyjczycy z Brytyjczykami i nie ma w tym nic dziwnego. Anglicy w hotelu dostają na śniadanie jajka na bekonie, a Niemcy - swoje ulubione piwo. Polacy za granicą dobrze reagują na swojskie akcenty i nie ma nic nietypowego w chęci zapewnienia klientowi takich warunków wypoczynku, w których ten poczuje się dobrze - powiedział Radomir Świderski, rzecznik Rainbow.

Siedmiodniowe wakacje w obiektach z Polską Strefą można wykupić już od 649 zł. Czy to wystarczy, by ściągnąć na południe Europy tych rodaków, którzy do tej pory wakacje spędzali w Mielnie czy w Kołobrzegu? Co myślicie o Strefach? Zachęcamy do komentowania i udzielenia odpowiedzi w sondzie poniżej.

ZOBACZ ZDJĘCIA STREFY>>

Miejsce i data otwarcia Polskich Stref:

Riwiera Olimpijska, Kokkino Nero 26.04 – 04.10.2017
Riwiera Olimpijska, Velika 26.04 - 04.10.2017
Kreta, Summer Beach 26.04 – 17.10.2017
Korfu, Sunny Garden 20.05 – 29.09.2017
Rodos, Tsampika 24.04 - 22.10.2017
Chorwacja, Slatine 25.05 –08.09.2017

POLECAMY: Edyta Pazura: Mogłabym książkę napisać o tym, co się dzieje w pociągach>>

SPRAWDŹ TEŻ: Urokliwe "dziury" w polskich górach. W których miejscach uciekniesz przed tłumem i NAPRAWDĘ wypoczniesz?>>

Połonina WetlińskaPołonina Wetlińska CC BY-SA 2.0 Flickr.com/Przemyslaw Kozuch

Źródło: Rainbow

Polskie Strefy w zagranicznych ośrodkach to dobry pomysł?
Więcej o: