Na środku pustyni zbudują hotel z lasem deszczowym w środku. Pierwszy taki na świecie [ZDJĘCIA]

Dubaj przyzwyczaił nas do inwestycji, których jedynym ograniczeniem są nie względy finansowe, ale wyobraźnia architektów. Wkrótce w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich powstanie hotel, w którego wnętrzu rosnąć będzie las deszczowy.

Hotel będzie miał dwie wieże. Zaprojektowali je architekci z pracowni ZAS Architects. Największą atrakcją tej luksusowej inwestycji ma być las, którego próżno szukać w tym pustynnym kraju. Projektanci chcą, aby goście hotelu przeżywali doświadczenia podobne do tych, jakich mogliby doznać podczas wyprawy do Amazonii.

Hotelowy las uzupełniony zostanie o eksponaty, które pozwolą odbyć wirtualną wycieczkę. Dodatkowo, tuż obok drzew i krzewów powstanie strefa do wypoczynku mieszkańców hotelu oraz kawiarnia.

Deszczowy las nie jest jedyną atrakcją hotelu. W szklanych wieżach powstanie również planetarium oraz specjalna wystawa przedstawiająca podwodny świat. Wieże będą miały po 53 piętra. W jednej urządzonych zostanie 448 pokoi, a w drugiej znajdzie się 280 apartamentów.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Uwagę przykuwa też fasada gmachu, która ma przywodzić na myśl rzekę. Takie wrażenie ma potęgować specjalna iluminacja, która będzie oplatać całą konstrukcję.

W sumie realizacja inwestycji pochłonie 550 mln dolarów i zakończy się w 2018 r.

POLECAMY: Jak obecnie wygląda życie w krajach arabskich? Czy imigranci są zainteresowani Polską?>>

SPRAWDŹ SIĘ: Rozpoznasz, w którym kraju zrobiono te zdjęcia? [QUIZ]>>

Rozpoznasz, w którym kraju zrobiono te zdjęcia? [QUIZ]Rozpoznasz, w którym kraju zrobiono te zdjęcia? [QUIZ] fot. Shutterstock

Myślisz, że budowa takiego hotelu to dobry pomysł?
Więcej o: