Największa taka elektrownia słoneczna na świecie, na tym zdjęciu wygląda jak obiekt z innej planety

Niektórym może przypominać zdjęcie kosmicznej konstrukcji, innym kadr z filmu Science Fiction. Fotografię wykonano jednak na Ziemi, w stanie Nevada w Stanach Zjednoczonych.

Zdjęcie futurystycznego krajobrazu zamieścił na swoim profilu w serwisie Instagram muzyk Reuben Wu, który jeszcze kilka lat temu był członkiem tworzącego elektroniczną muzykę zespołu Ladytron. Ostatnio jednak Reuben próbuje swoich sił w fotografii.

Ostatnie zdjęcia wykonał na terenie gigantycznej elektrowni słonecznej "Crescent Dunes Solar Energy Project" położonej na pustyni w stanie Nevada, niedaleko Las Vegas. Artysta starannie przygotował się do sesji. Wybrał ten moment dnia, kiedy światło stwarza wyjątkową aurę. Na jego zdjęciach słoneczne panele wyglądają jak budowla przyszłości. Fenomenalny efekt udało się uzyskać wykonując zdjęcia wieczorem, kiedy słońce chowało się za horyzontem. 

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

W centrum tej niezwykłej elektrowni umieszczona została licząca 200 m wysokości wieża. To właśnie w jej wnętrzu energia słoneczna ogrzewa przepływające ciekłe sole akumulujące ciepło. W sumie elektrownia może produkować energię przez 10 godzin na dobę, a koszt jej budowy wyniósł miliard dolarów.

 

Więcej zdjęć fotografa-muzyka znaleźć można na jego stronie w serwisie Instagram tutaj .

ZOBACZ TEŻ: Hipnotyzujące rzeźby amerykańskiego artysty. Wykorzystują wiatr, aby samodzielnie się poruszać>>

POLECAMY: W którym polskim mieście jeżdżą takie tramwaje? Sprawdź się w naszym quizie na spostrzegawczość>>

Więcej o: