Ten hotel nie potrzebuje gwiazdek, ma ich miliony

To chyba jedyny taki hotel na świecie. "Null stern hotel" znajduje się w Gryzonii, malowniczo położonym kantonie w szwajcarskich Alpach. Nie znajdziemy tu restauracji, basenu czy spa. Hotelowy "pokój" nie ma nawet ścian i sufitu.

Obiekt reklamuje haslo "Zero gwiazd - jedyna gwiazda jestes ty". Autorom koncepcji zalezalo na wydobyciu piekna Alp, dlatego lezac w wygodnym lozku, mozna podziwiac nie tylko gorskie szczyty, ale takze miliony gwiazd.

Hotel zaprojektowali bracia Frank oraz Patrik Riklin. Panowie sa jednoczesnie wlascicielami obiektu i architektami, dlatego doskonale potrafili wydobyc atuty miejsca, jakimi sa genialne widoki. To wlasnie one sa tutaj najwazniejsze. Wystroj "pokoju" ograniczony zostal do wygodnego lozka i szafki z nocna lampka i radiem. Mimo nieco biwakowego charakteru, wlasciciele obiektu staraja sie zapewnic gosciom jak najlepsze warunki. Pracownicy maja obowiazek obslugiwac ich w eleganckich uniformach.

ZOBACZ ZDJECIA>>

Pomysl na tak nietypowy hotel narodzil sie w 2008 r. Wtedy to na potrzeby noclegowe zaadaptowano stary schron atomowy w miejscowosci Teufen, do ktorego wstawiono podwojne lozko. Kolejne miejsca do spania urzadzono miedzy innymi w opuszczonym kinie.

Cena? Wynajecie "pokoju" kosztuje 250 frankow (okolo 1000 zl) za jedna noc, jednak jesli zanosi sie na deszcz, to z rezerwacji mozna zrezygnowac tuz przed przed planowanym przyjazdem.

ZOBACZ TEZ: Niewygody podrozy? Ten wynalazek sprawi, ze w samolocie wyspisz sie jak we wlasnym lozku>>

Zobacz wideo

POLECAMY: Jak dobrze znasz polskie gory? Rozpoznasz te szczyty?>>

Jak dobrze znasz polskie góry? Rozpoznasz te szczyty? [QUIZ]Jak dobrze znasz polskie góry? Rozpoznasz te szczyty? [QUIZ] fot. Google Street View

Komentarze (77)
Ten hotel nie potrzebuje gwiazdek, ma ich miliony
Zaloguj się
 • milosierdzie_gminu

  Oceniono 119 razy 107

  Genialny pomysł. Jutro podnajmę ławkę w parku od gminy i też zrobię ekskluzywny hotel z widokiem na Pałac Kultury i centrum Wawy. Przyjmuję pierwsze rezerwacje!

 • darmowy1

  Oceniono 87 razy 85

  Chciałbym zobaczyć łazienkę i ubikację urządzoną pewnie w tym samym stylu..

 • witajtabloidzie

  Oceniono 69 razy 55

  Idiotów na świecie nie brakuje... Tak swoją drogą - ciekawe co panowie na to jeśli rozbilibyśmy namiot 20 metrów obok "hotelu".

 • mleczar

  Oceniono 58 razy 46

  Jedyne co Ci panowie potrafili wydobyc to pieniadze z portfelow idiotow ktorzy sa skorzy slono zaplacic za noc pod golym niebem, Cos co biwakowicze robia od tysiecy lat - za darmo.

 • caleb2

  Oceniono 42 razy 38

  Eee... nie mój cyrk, nie moje małpy. Jeśli komuś takie atrakcje (zimno, wilgoć itp.) odpowiadają i chce za to płacić, to co mnie to obchodzi i po co mam to krytykować? Osobiście przykryłbym to miejsce z łóżkiem czymś w rodzaju kopułki lub pokrywy od tacy, zrobionej z trwałego szkła lub innego odpornego, przezroczystego tworzywa. No ale właściciele być może stwierdzili, że nie będzie im się chciało codziennie wycierać smug i zacieków.

 • lech2011

  Oceniono 46 razy 36

  Wielkie mi co ?
  To nasi menele mają na pęczki takich hoteli...

 • pamejudd

  Oceniono 34 razy 30

  Redaktorstwo zapomniało wspomnieć, że to - nieco prześmiewczy - projekt artystyczny.

  Cóż, internety i tak łykną...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX