Para młodych podróżników stworzyła film, który lepiej promuje Polskę niż kampanie za miliony złotych

Nie trzeba wynajmować sztabu specjalistów, aby nakręcić film promujący Polskę. Udowodnili to Dominika i Jacek, którzy stworzyli film pokazujący najpiękniejsze zakątki naszego kraju. W obiektywie ich kamery sopockie molo i Tatry wyglądają jak z bajki! Film radzimy oglądać w trybie pełnoekranowym, naprawdę warto.

"Szpilki Na Mapie" to para podróżników: Dominika Krzeszewska i Jacek Krzeszewski. Wspólnie postanowili odbyć podróż dookoła świata, ale najpierw przygotowali film, na którym można dostrzec Polskę z jak najlepszej strony. Film ma być swego rodzaju wizytówką Polski, którą Dominika i Jacek pokazują napotkanym w różnych krajach osobom.

Zaledwie trzy i pół minuty wystarczyły, aby pokazać sceny z różnych zakątków naszego kraju. Można tu dostrzec kadry z Suwalszczyzny, molo w Sopocie, Gdańsk, Warszawę i majestatyczne Tatry uwiecznione z perspektywy Rusinowej Polany. Wszystko w odsłonach różnych pór roku.

Polska to najpiękniejszy kraj na świecie. Kręcąc ten film, chcieliśmy dać temu wyraz. Spędziliśmy wiele godzin na planowaniu, przejechaliśmy setki kilometrów i wstawaliśmy o nieprzyzwoicie wczesnych godzinach, aby stworzyć materiał, który będzie oddawał piękno naszego kraju - tłumaczą Dominika i Jacek.

Ich film "Zakochaj się w Polsce" powstał również w wersji z angielskim tytułem "Fall in love with Poland". Obie produkcje umieszczono w serwisie Youtube, w którym zostały obejrzane już ponad 300 tysięcy razy.

Dlaczego Szpilki Na Mapie? Wszystko za sprawą Dominiki. Szpilką nazywali ją przyjaciele z liceum i studiów. Jedna szpilka na mapie czułaby się samotna więc postanowiliśmy dodać jej otuchy i tak powstały Szpilki Na Mapie - wyjaśniają podróżnicy.

Dominika i Jacek ciągle podróżują. Relacje z wyjazdów zamieszczają na swojej stronie www.szpilkinamapie.pl oraz na profilu w serwisie Facebook tutaj.

SPRAWDŹ SIĘ W NASZYM QUIZIE: Jak dobrze znasz polskie góry? Rozpoznasz te szczyty?>>

Jak dobrze znasz polskie góry? Rozpoznasz te szczyty? [QUIZ]Jak dobrze znasz polskie góry? Rozpoznasz te szczyty? [QUIZ] fot. Google Street View

Komentarze (75)
Para młodych podróżników stworzyła film, który lepiej promuje Polskę niż kampanie za miliony złotych
Zaloguj się
 • wg70

  Oceniono 88 razy 74

  Oni zrobili piękny filmik amatorsko ale wy już profesjonalnie wciskacie reklamy i bierzecie za to kasę!
  Nie wstyd wam w redakcji tak żerować na czyimś dziele?

 • kiker1

  Oceniono 58 razy 36

  Czyli kolejny raz "Polska widziana oczami Warszawiaka".
  Jak morze to Gdańsk, jak góry to Tatry, jak jeziora to Mazury.
  Bo w Lubuskiem albo Lubelskim, w Sudetach albo na Pomorzu Zachodnim nic ciekawego nie ma.

  A potem wielkie zdziwienie, że obcokrajowcy zwiedzają tylko regiony z takich materiałów, po czym rozczarowani wyjeżdżają i już więcej nie wracają.

 • roy_cohn

  Oceniono 46 razy 34

  Kocham Polskę ale obiektywnie... jest brzydka. Chaotyczna zabudowa... rozlane pstrokate i kiczowate wiochy... upstrzone ochydne polskie miasta reklamami i dziadowska azjatycka zabudową. Brak obszarów czystych od zabudowych, pieknych krajobrazowo - może Bieszczady i najwięsze zadoopia Dolnego Śląska. Nadmorska zabudowa to jest dramat... Góry obsrane chałupami i reklamami... z drona każdy syf wygląda dobrze.

 • shizuoka ms

  Oceniono 74 razy 28

  Tan film jest ładny, ale nie oddaje prawdy o Polsce. Nasz kraj jest niebywale brzydki z powodu kompletnego bezguścia Polaków i totalnego miszmaszu budowlanego (bo powiedzenie o 99% budowli, że to architektura, byłoby dla prawdziwych architektów policzkiem). Co dom to inny, w innym kolorze, innym kształcie i koniecznie w innym kolorze dachu, niż ten u sąsiada. Bloki- to już perełki, kolory jak z odpustu, w większości z innymi, co mieszkanie, oknami; a zapomniałbym- chodniki...co 15 metrów to ku...inny rodzaj nawierzchni, nieśmiertelna kostka brukowa w 10 kształtach i kolorach, asfalt, trochę ziemi i jest pięknie-kolorowo! Do tego bardzo ważnym elementem polskiego krajobrazu są reklamy i elewacje budynków, albo nieremontowane od 50 lat-bo po co? albo najtańszym kosztem-tak by po miesiącu przylepiły się do elewacji wszystkie paprochy i reszta syfu.

 • Win Win

  Oceniono 35 razy 23

  Tymczasem turysta jadący do kraju dostanie reklamowy gaj w każdym przygranicznym miasteczku, sklepo-budy z lokalsami z piwkiem, styropian elewacyjny na 70% budynków i pasztet urbanistyczny w każdym zakątku tego cudnego kraju. Jak sobie porówna z filmem to będzie się zgadzać tylko to zielsko wszędzie i pełno wody :D

  A tak poważnie - ujęcia z drona są zawsze ładne - ale czego dowiedziałem się z nich o Polsce? MI zabrakło suspensu. Słodkie obrazki szybko wpadają i równie szybko wypadają z głowy. Gdyby chociaż oblecieć Bełchatów dla kontrastu...

 • ciachpisiora11

  Oceniono 29 razy 19

  Z drona kup nie widać.

 • hajaszek

  Oceniono 28 razy 14

  Wspaniały film. Gratulacje dla autorów i podzękowania.
  Drugi zrobił bym z pięknych Polskich miast, które zmieniły się przez ostatnie 25 lat
  w sposób, który moim znajomym z Zachodniej Europy zapiera dech w piersiach.
  Byli to 30 lat temu i pamiętają Poznań, Łódź, Częstochowę, Kraków,
  są zachwyceni, zakochani, zazdroszczą nam i podziwiają
  Serio serio
  Tylko Zakopane było kiedyś ładniejsze. Jestem gotów się z tym pogodzić.

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 21 razy 11

  Kampanii promujących Polskę nie robi się, żeby cokolwiek promować ;-)
  Film jest ładny, ale nudny, smutny i taki pozbawiony życia. Nawet ten traktor pokazałbym, jak wysrywa snopek, a nie tylko jedzie po polu.
  Można obejrzeć, tym bardziej, że mało jest filmów o Polsce, ale poza ciekawostką film niewiele wnosi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX