Różowa laguna istnieje naprawdę. To jedyne takie miejsce na świecie

Oglądając zdjęcia laguny położonej w maleńkiej wiosce Las Coloradas w Meksyku, można przecierać oczy ze zdumienia. Wszystko za sprawą jej nietypowego koloru.

Las Coloradas to miejscowość, która znajduje się na wschodnim wybrzeżu półwyspu Jukatan w Meksyku. Wioska zyskała sławę za sprawą nietypowego koloru wody, która znajduje się w tutejszym zbiorniku. Miejsce stało się popularne do tego stopnia, że turyści zaczęli odwiedzać Meksyk głównie po to, aby zobaczyć różową lagunę na własne oczy i pochwalić się tym w sieciach społecznościowych. Różowy odcień na zdjęciach to nie jest efekt naniesionego filtra, ale naturalne zjawisko.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Woda w zbiorniku ma specyficzny kolor przez czerwony plankton oraz artemie (rodzaj skorupiaków), które farbują wodę związkami chemicznymi. Ten bajkowy krajobraz ozdobiony jest również bryłami soli. W przeszłości w regionie działały kopalnie tego minerału.

 

Co ciekawe, tuż obok różowej laguny znajduje się Zatoka Meksykańska. Dwa zbiorniki mają zupełnie inne kolory:

 

Żeby zobaczyć różne kolory wód, nie trzeba jechać daleko. W Genewie dwie rzeki o różnych odcieniach łączą się w jedną, ale nie mieszają, pisaliśmy o tym tutaj

Komentarze (14)
Różowa laguna istnieje naprawdę. To jedyne takie miejsce na świecie
Zaloguj się
 • ruuudi

  Oceniono 7 razy 7

  'Jedyne takie miejsce na swiecie'- proponuje redakcji wycieczke do Torrevieja kolo Alicante i troche rzetelniejszy 'research'

 • protz

  Oceniono 6 razy 6

  A Elafonisi?

 • aniorek

  Oceniono 6 razy 6

  We Francji, w Camargue, sa rozowe jeziora i flamingi do kompletu.

 • malkontent58

  Oceniono 6 razy 6

  W Senegalu też tak jest...różowo

 • pharlap

  Oceniono 5 razy 5

  Pink Lake w Australii

 • 1theguru1

  Oceniono 4 razy 4

  polecam Kolorowe Jeziorka w okolicy Jeleniej Góry

 • mojelisty1

  Oceniono 3 razy 3

  Nie trzeba jechać na drugi koniec świata. W naszym pięknym kraju też są takie cuda ale autor pewnie o tym nie wie. To tzw. kolorowe jeziorka w Górach Rudawskich dokładniej w Janowicach Rudawskich. Do tego są dwa, blisko siebie w zupełnie innych kolorach. No ale to nie zagranica więc po co o tym pisać.

 • felis.catus2

  Oceniono 3 razy 3

  Jezioro Hillier, Australia...

 • al.fondo

  Oceniono 2 razy 2

  Laguna Colorada w pd-zach Boliwii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX