Różowa laguna istnieje naprawdę. To jedyne takie miejsce na świecie

Oglądając zdjęcia laguny położonej w maleńkiej wiosce Las Coloradas w Meksyku, można przecierać oczy ze zdumienia. Wszystko za sprawą jej nietypowego koloru.

Las Coloradas to miejscowość, która znajduje się na wschodnim wybrzeżu półwyspu Jukatan w Meksyku. Wioska zyskała sławę za sprawą nietypowego koloru wody, która znajduje się w tutejszym zbiorniku. Miejsce stało się popularne do tego stopnia, że turyści zaczęli odwiedzać Meksyk głównie po to, aby zobaczyć różową lagunę na własne oczy i pochwalić się tym w sieciach społecznościowych. Różowy odcień na zdjęciach to nie jest efekt naniesionego filtra, ale naturalne zjawisko.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Woda w zbiorniku ma specyficzny kolor przez czerwony plankton oraz artemie (rodzaj skorupiaków), które farbują wodę związkami chemicznymi. Ten bajkowy krajobraz ozdobiony jest również bryłami soli. W przeszłości w regionie działały kopalnie tego minerału.

 

 

Co ciekawe, tuż obok różowej laguny znajduje się Zatoka Meksykańska. Dwa zbiorniki mają zupełnie inne kolory:

 

 

Żeby zobaczyć różne kolory wód, nie trzeba jechać daleko. W Genewie dwie rzeki o różnych odcieniach łączą się w jedną, ale nie mieszają, pisaliśmy o tym tutaj

Więcej o: