Angkor - skupisko ponad 100 świątyń

Angkor, najwspanialszy symbol khmerskiej cywilizacji, zajmuje ok. 120 km kw. To ponad 100 świątyń zbudowanych pomiędzy VII i XV w. - pozostałości po piątej stolicy imperium Khmerskiego. Od 1992 r. na Światowej Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Transport

Z Tajlandii do Angkoru załatwimy transport w jednym z wielu biur podróży. Z Bangkoku do Siem Reap - 200 bhatów (ok. 20 zł). Kambodżańską wizę kupimy w Bangkoku za 950-1000 bhatów. Noclegi w Siem Reap - od 5 dol. za pokój dwuosobowy z łazienką.

Hotele organizują transport do Angkoru; teren jest ogromy, więc lepiej nie zwiedzać na piechotę; najwygodniejszy jest motocykl - wynajęcie z kierowcą-przewodnikiem ok. 5 dol. za dzień. Bilet na jednodniowe zwiedzanie - 20 dol., 3-dniowy - 40 dol., 7-dniowy - 60 dol. (potrzebne jest zdjęcie). Przy świątyniach stoją stragany z jedzeniem i piciem, ale ceny są wygórowane - konieczne negocjacje. Pamiątki czy książki o Angkor lepiej kupować obok mniej popularnych świątyń. Powszechnie akceptowane są dolary, które w zasadzie wyparły riela. Banknoty nie mogą być stare i zniszczone, gdyż sprzedawcy ich nie przyjmą.

Więcej o Angkor Wat: http://www.podrozowanie.republika.pl

Więcej o: