W czym Polacy ruszają w Tatry? Wystarczyły trzy godziny z aparatem. Te zdjęcia mówią wszystko [FOTO]

Wyprawa w góry wymaga odpowiedniego przygotowania. Nawet, jeśli planujemy wybrać się tylko na krótki spacer. "Tygodnik Podhalański" postanowił sprawdzić, w jakim obuwiu w góry ruszają Polacy i zrobił im zdjęcia. W niektóre trudno uwierzyć...

Serię zdjęć "Na tatrzańskim szlaku" przygotował fotograf Bartłomiej Jurecki. Spędził trzy godziny w Kuźnicach, w miejscu, z którego wychodzi się na szlaki prowadzące do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Fotograf usiadł przy drodze i wyjął aparat. Turyści byli przekonani, że fotografuje otoczenie... Dzięki temu powstała galeria zdjęć, która może wręcz szokować. Okazało się, że Polacy ruszają w góry, często mając na stopach klapki, japonki, balerinki.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Na szczęście takie obuwie nie jest w Tatrach regułą. Według fotografa, około 90 proc. turystów była dobrze przygotowana.

Mieli na sobie ciepłe skarpety i buty przeznaczone do wyjścia w góry - powiedział Bartłomiej Jurecki.

Pozostała część zdawała się nie przejmować potencjalnymi problemami, które mogą ich spotkać na szlaku. Ciepło i słońce dają tylko pozorną gwarancję bezpiecznej wyprawy, jednak pogoda w Tatrach może się zmienić w każdej chwili. Zaledwie kilka osób, które miały na sobie klapki, rezygnowało z wyjścia i wracało po chwili do Kuźnic.

Pokazuję problem, który jest i z którego niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy. A najbardziej odczuwają to ci, którzy narażają własne życie, ratując innych... TOPR. Góry to nie zabawa, a spacerować w takim obuwiu można po Krupówkach... - napisał Bartłomiej Jurecki.

Fotograf umieścił zdjęcia na swoim fanpage'u na Facebooku. Galeria podzieliła internautów. Jedni krytykują turystów, a inni starają się ich zrozumieć.

A wy w jakich butach wybralibyście się w Tatry?

Więcej zdjęć na stronie fotografa tutaj i w Tygodniku Podhalańskim tutaj.

POLECAMY: Jak ubrać się na wycieczkę w góry, żeby nie zmarznąć? Ten błąd popełnia większość ‘niedzielnych turystów’>>

SPRAWDŹ SIĘ: Jak dobrze znasz polskie góry? Rozpoznasz te szczyty? [QUIZ] >>

Jak dobrze znasz polskie góry? Rozpoznasz te szczyty? [QUIZ]Jak dobrze znasz polskie góry? Rozpoznasz te szczyty? [QUIZ] fot. Google Street View

Więcej o: