Wszystkie zdjęcia z wakacji są takie same? On znalazł na to sposób. Odwraca się plecami do światowych atrakcji i...

Doskonałe zdjęcie z wakacji to marzenie niejednego turysty. Brytyjczyk, Oliver Curtis, ze swoich podróży przywozi zdjęcia, na których zamiast zabytków dostrzec można coś, na co na początku nie zwracamy uwagi - ich otoczenie. Wśród zdjęć jest też jedno z Polski.

Autorem zdjęć jest brytyjski fotograf, Oliver Curtis. Pomysł na przygotowanie właśnie takiej serii narodził się w 2012 r. Wtedy Oliver, podobnie jak setki tysięcy turystów z całego świata, spędzał swój urlop w Egipcie. Kiedy fotograf podziwiał Piramidy w Gizie, jego wzrok zamiast w stronę ostatniego cudu świata powędrował w kierunku czegoś innego. Obrócił się plecami do piramid i dostrzegł nowe pole golfowe o intensywnie zielonej barwie, tak różnej od żółtego koloru pustyni.

Uznałem ten kontrast kolorów, tekstur i form za wyjątkowo intrygujący, szczególnie w moim nietypowym położeniu, kiedy stałem zwrócony plecami do jednego z cudów świata i spoglądałem w >>złą<< stronę - wspomina Brytyjczyk.

Zdjęcie z Egiptu było tylko początkiem. W kolejnych latach Olivier zwiedził najpopularniejsze miejsca odwiedzane przez turystów. Na jego fotografiach dostrzec można plac przed mauzoleum Tadź Mahal, Luwr w Paryżu czy otoczenie figury Jezusa Chrystusa w Rio de Janerio.

Curtis odwiedził też Polskę. W serii znalazło się zdjęcie wykonane w Auschwitz-Birkenau.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Fotografie są częścią wystawy "Wolta", którą będzie można oglądać od 19 września do 14 października w Royal Geographical Society w Londynie. Organizatorzy zapowiadają, że wstęp na wystawę będzie bezpłatny.

POLECAMY: Te budynki to ikony, rozpoznasz je po kształcie? QUIZ>>

Kolaż red.Kolaż red. grafika: Arkadiusz Gadaliński

POLECAMY: Wygląda jak cud natury. Dwie rzeki w Genewie łączą się, ale nie mieszają>>

Więcej o: