Nakręciliśmy film o skarpetkach, który nieoczekiwanie stał się hitem w... Brazylii. Ma już ponad 13 mln wyświetleń!

40 sekund, tyle trwa filmik, na którym pokazaliśmy jak w prosty sposób można spakować ubrania w skarpetki. Tyle wystarczyło, aby nasza skromna produkcja dotarła do widzów na drugim końcu świata i została wyemitowana ponad 13 mln razy.

Nikt z nas się tego nie spodziewał. To miał być kolejny, tzw. "lifehackowy" filmik, który widzom miał ułatwić życie. Wcześniej, w podobnych produkcjach podpowiadaliśmy im między innymi jak przez bluzę przeciągnąć sznurek, który z niej wypadł (tutaj).

Mamy lato, więc tym razem chcieliśmy pokazać prosty sposób pakowania ubrań na wakacyjny wyjazd. Dlatego film wrzuciliśmy na fanpage Podróże.gazeta.pl na Facebooku. Początkowo film miał tylko kilkadziesiąt lajków i komentarzy. Przełom nastąpił dzień później.

Wideo zaczęła udostępniać coraz większa liczba osób. Znajomi przekazywali znajomym, ci jeszcze dalej, aż film dotarł aż do... Brazylii. Boom. W zaledwie kilka dni film zobaczyło 10 milionów osób, był udostępniany ponad 285 tysięcy razy, a zobaczyły go osoby między innymi z Brazylii, Argentyny, Włoch, Meksyku, Paragwaju i Hiszpanii. Co ciekawe, sam fanpage serwisu Podróże.gazeta.pl przez ten czas zwiększył liczbę swoich fanów ponad trzykrotnie. Teraz jest nas już 37 tysięcy. Wprawdzie największą grupę fanów ciągle stanowią warszawiacy (2066 osób), ale już na drugim miejscu listy miast znalazło się Rio de Janeiro (1165 osób) oraz Sao Paulo (1006 osób).

Zobaczcie skarpetki z Polski, które podbiły serca Brazylijczyków:

A rosnącą w zawrotnym tempie liczbę like'ów, share'ów i wyświetleń naszego filmiku możecie śledzić tutaj.

Statystyki postuStatystyki postu Statystyki postu

Komentarze (9)
Nakręciliśmy film o skarpetkach, który nieoczekiwanie stał się hitem w... Brazylii. Ma już ponad 13 mln wyświetleń!
Zaloguj się
 • clamcay

  Oceniono 21 razy 19

  pękamy z dumy gazeto :)))

 • japka_putina

  Oceniono 28 razy 14

  Pamiętam, gdy Agora była najbardziej wpływowym i opiniotwórczym koncernem medialnym w naszej części Europy, liczyła się też w notowaniach ogólnoeuropejskich, ale jakoś wtedy filmów o skarpetkach na Czerskiej nie kręcili.

 • ani_uja

  Oceniono 33 razy 7

  Największy sukces Wyborczej od czasów ujawnienia afery Rywina

 • zapiski_dziada

  Oceniono 13 razy 1

  Nie wiem gdzie skomentować ten artykuł o życiu w PRL ale weźcie poprawcie tam kilka błędów.
  Coca cola była ulubionym napojem a nie oranżada w latach 70 i była dostępna wszędzie a nie tylko w Pewexach.
  Podobnie piwo Żywiec nie było aż tak trudno zdobyć, bo wszystkiego nie eksportowano i jak ktoś chciał mógł je pić codziennie jeżeli mu wystarczyło z wypłaty.
  Listy do zachodnich firm samochodowych pisane były po polsku a firmy te chętnie owe prospekty przysyłały. W tamtych czasach 10 mln Polaków było na emigracji na świecie (bardzo dużo w Niemczech) więc firmom nietrudno było znaleźć kogoś kto te listy przeczytał. Adresy nie były żadną tajemnicą jak sugerujecie.
  Szklanek w saturatorach nie myli sprzedawcy ale klient przed użyciem. Odwróconą szklankę przyciskało się i oblewała ją woda.
  Jeżeli chodzi o modę czy sprzęt elektroniczny to PRL szedł łeb w łeb z zachodem. Sprzęt był gorszej jakości niż zachodni, bo był na licencji i produkowany w Polsce. Moda była europejska również długie włosy u płci męskiej.
  Ogólnie to reszta poprawnie a Junak to rzeczywiście był super motocykl jak na tamte czasy.

 • okiemserca

  Oceniono 10 razy 0

  na filmiku można zobaczyć biustonosz i majtki. to dlatego :-)))

 • kuzyn.snowdena

  Oceniono 1 raz -1

  A jak tam się trzyma serwis foch w rankingu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX