Tutaj jest jak w raju. Plaże, które zachwycają [TOP 5]

Błękitna woda, złoty piasek i gwarancja słonecznych dni. Są miejsca na świecie, w których możesz wypocząć jak w raju. Wybraliśmy kilka plaż, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

1. Nawajo, Zakintos, Grecja

Słusznie uznaje się to miejsce za jedno z najpiękniejszych na świecie. Plaża ma dwa oblicza. Jedno, kiedy przybywamy od strony morza, a drugie, kiedy zerkamy na nią z wysokiego urwiska. Nie ma co się obawiać dużej ilości turystów, wszystko wynagradzają widoki.

Plażowanie tutaj jest wielką przyjemnością, ale dostać się na nią można tylko od strony morza (nie dostaniemy się do niej schodząc z urwiska). Atrakcją miejsca jest wrak statku, lecz jeszcze większą jest błękitna woda, niemal biały piasek i otaczające plażę skały. Zatokę Wraku koniecznie trzeba zobaczyć z góry, znajduje się tam punkt widokowy ze specjalną platformą.

Nawajo, Zakintos, GrecjaNawajo, Zakintos, Grecja fot. MKOS83/istock

 2. La Digue, Seszele

Wiele osób udaje się na Seszele w podróż poślubną. Swój miodowy miesiąc spędzili tutaj między innymi książę William i księżna Kate. Niemal wszystkie wyspy archipelagu mają najwyższej jakości plaże, wartą uwagi jest tutaj La Digue. Na wyspie charakterystyczne są granitowe skały, z którymi uwielbiają się fotografować turyści.

Plaża na wyspie La Digue, SeszelePlaża na wyspie La Digue, Seszele Plaża na wyspie La Digue, Seszele (fot. istock/HAVESEEN)

 3. Fethiye, Turcja

Miasteczko Fethiye w Turcji każdego roku przyciąga liczne grono turystów. Nic w tym dziwnego. Jego nietypowe położenie sprawia, że błękitna laguna otacza położoną nieopodal plażę w Oludeniz z kilku stron. W tym regionie zobaczyć też można kolorowe motyle Kelebekler Vadisi, a w samym Fethiye helleński teatr, który skutecznie udało się odkopać.

Plaża w Fethiye w TurcjiPlaża w Fethiye w Turcji Plaża w Fethiye w Turcji (fot. YARYGIN/istock)

4. Phi Phi, Tajlandia

Z pewnością pamiętacie ją z filmu "Niebiańska Plaża" z Leonardo DiCaprio. Ko Phi Phi to grupa wysp w Tajlandii. Dwie główne wyspy to Phi Phi Don i mniejsza Phi Phi Leh, reszta to rozrzucone po morzu wapienne skały. To jedne z najpiękniejszych wysp w całej Azji: lazurowa woda, urocze zatoki, piaszczyste plaże i pionowe skały zanurzone w wodzie. Skały na Phi Phi Don połączone są wąskim przesmykiem z piaszczystymi plażami po obu stronach. Nic dziwnego, że każdego roku przyjeżdżają tu duże grupy turystów. Jednak plaże są tak rozległe, że swoje miejsce znajdzie tu każdy.

Plaża na wyspie Phi Phi w TajlandiiPlaża na wyspie Phi Phi w Tajlandii Plaża na wyspie Phi Phi w Tajlandii (fot. KINGY_X/istock)

5. Plaża w San Miguel, Ibiza, Hiszpania

Plaża w San Miguel to idealne miejsce na rodzinne wakacje. Woda jest tutaj bardzo czysta, ciepła i wyjątkowo płytka. Dzięki czemu plażę można uznawać za jedną z najbezpieczniejszych na świecie. Atutem San Miguel jest również dzika roślinność oraz jaskinia C’an Marça. Tę ostatnią mogą oglądać zwłaszcza ci, którzy chcą urozmaicić swoje wakacje.

IbizaIbiza fot. LUNAMARINA/istock