Pobierowo: Atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Pobierowo to niewielka miejscowość, idealna na urlop. Szczególności lubią ją rodziny z dziećmi i wielbiciele aktywnego wypoczynku. Jakie znajdą atrakcje w Pobierowie?

Pobierowo ciągnie się na długości ok. czterech kilometrów wzdłuż plaży i głównego deptaku, ulicy Grunwaldzkiej. To miejsce, które tonie w zieleni. Domy wypoczynkowe stoją w lesie sosnowym, wszędzie rośnie trawa i kwiaty. W centrum Pobierowa znajdziemy wyjątkowy zegar kwiatowy.  Nie ma tu zakładów przemysłowych, ani zgiełku miastowego życia, choć latem niekoniecznie będzie tu cicho.

Pobierowo: atrakcje dla miłośników plaży i rozrywek

Pobierowo to miejsce, w którym nie będziemy się nudzić, nawet jeśli nie dopisuje pogoda. W lecie życie toczy się oczywiście głównie na szerokiej, piaszczystej plaży. Wzdłuż niej ustawione są liczne kramy z pamiątkami, smażalnie ryb i dyskoteki.

Latem w Pobierowie odbywa się tu dużo imprez masowych. Każdy z przyjeżdzających może zapisać się do organizowanej w lecie (od 2003 roku) Akademii Słońca, która ma propagować zdrowy i aktywny tryb życia. Jej uczestnicy otrzymują specjalny indeks, w którym zbiera się „oceny” za każdą z aktywności fizycznych: zajęć z pływania, aerobiku, piłki nożnej, ćwiczeń fizycznych i wielu innych. Końcowym etapem jest egzamin, zwieńczony certyfikatem Akademii Słońca oraz nagrody dla najmłodszych.

Pobierowo: ruszamy na spacer, latamy paralotnią i jeździmy na rolkach

Pobierowo to raj dla wielbicieli długich spacerów. Mogą wybrać się na wycieczkę do zabytkowego XVIII-wiecznego holenderskiego wiatraka. Dzieciom spodoba się Magiczny Domek, odwrócony do góry nogami - z pewnością zaczaruje najmłodszych.

Na osoby spragnione spacerów czeka również ponad pięciokilometrowy Letniskowy Szlak Pobierowa, rozciągający się od dworca PKS aż do ulicy Zgody. Można pokonać go na piechotę lub rowerem, który wypożyczymy z jednej z miejscowych wypożyczalni. Na wielbicieli deskorolek czeka skatepark przy ulicy Moniuszki; tutaj każdy będzie mógł wyszaleć się na profesjonalnej rampie. Pobierowo zaprasza też do wspinaczki w parku linowym oraz na loty na paralotni, wyjątkowo atrakcyjne dzięki stromym nadmorskim klifom.

Pobierowo: atrakcje z odrobiną historii

Wielbiciele historii i teorii spiskowych też znajdą coś dla siebie. To właśnie w Pobierowie stoi willa, przez miejscowych nazywana domkiem Ewy Braun. Podobno to właśnie tutaj młodziutką Ewę odwiedzał Adolf Hitler podczas spotkań aranżowanych przez Hermana Goeringa. Chociaż nie do końca wiadomo, ile w tym prawdy, dom nieustająco przyciąga turystów. 

Zobacz także: Polska z roweru, siodła albo kajaka. Parę propozycji na aktywny weekend w Polsce

Więcej o: