Rewal: Atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Rewal to wieś i jednocześnie najmniejsza gmina województwa zachodniopomorskiego. Pierwsi letnicy zaczęli do niej przyjeżdżać w latach 30. XIX wieku. Jakie atrakcje czekają w Rewalu na turystów?

W Rewalu na stałe mieszka niespełna cztery tysiące osób. To jeden z bardziej znanych kurortów wybrzeża, który wciąż jednak ma klimat małej, urokliwej wioski. Ta malutka miejscowość jest zabudowana niskimi budynkami, ma też małą bazę rybacką. Wielu mieszkańców do dzisiaj zajmuje się rybołówstwem, przekazując tajniki fachu z pokolenia na pokolenie. To na ich cześć, w centrum miasta postawiono Rzeźbę Rybaka – turyści tłumnie fotografują się z Rybakiem.

Rewal: atrakcje plażowe

Strzeżone kąpielisko w Rewalu obejmuje 300 metrów linii brzegowej. Szeroką i piaszczystą plażę można podziwiać z nowoczesnej platformy widokowej, z której turyści często oglądają zachody słońca. Wielbiciele Rewala chwalą tutejszą plażę jako doskonałe miejsce zarówno do plażowania na kocu czy leżaku pod parasolem, jak i do aktywnego wypoczynku: wakacyjnych sportów wodnych i plażowych; można zagrać w siatkówkę plażową, a także skorzystać ze zjeżdżalni czy trampolin.

Rewal: atrakcje dla dzieci

Jeśli spędzamy urlop z dziećmi, nie możemy przegapić wizyty w Bajkowej Chacie. Można w niej spotkać Jasia i Małgosię, odwiedzić mroczną komnatę Draculi czy usiąść w saniach Królowej Śniegu. Na spacer zaprasza też Park Wieloryba Giganci z Oceanów, gdzie możemy przekonać się, jak wielki jest największy na świecie ssak, czyli płetwal błękitny, oraz obejrzeć 100 innych modeli przedstawiających innych mieszkańców morza w ich oryginalnych rozmiarach – wszystko na świeżym powietrzu.

Rewal: atrakcje dla wszystkich

Zmęczeni spacerem po Rewalu i jego okolicach mogą wsiąść do wagoników rewalskiej kolei wąskotorowej. Zabytkowa ciuchcia (jedzie na trasie pomiędzy Pogorzelicą a Trzęsaczem, gdzie można zobaczyć ruiny gotyckiego kościoła efektownie wiszące nad plażą) to jedna z największych atrakcji Rewala. Na wielbicieli pociągów czeka też ciuchcia Retro (ciągnik z dwoma wagonami), kursująca na trasie pomiędzy Rewalem a Niechorzem.

Zakochani w każdym wieku powinni zwiedzić biegnącą wzdłuż morza Aleję Zakochanych. Usiądźmy na ławeczce Romea i Julii czy Małego Księcia i Róży. Tuż obok czeka Aleja Różana, gdzie podziwiać można różne odmiany róż (aż 148 odmian). Na wielbicieli historii czekają pozostałości po niemieckiej stacji radarowej marynarki wojennej Kruk. Wieczorem warto wybrać się do miejscowego Amfiteatru. Latem codziennie odbywają się tutaj przedstawienia, występy kabarety, koncerty popularnych gwiazd muzyki. 

Zobacz także: Łeba - Atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Więcej o: