Władysławowo: Atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

W sezonie letnim Władysławowo nie cichnie nawet nocą. To doskonałe miejsce na urlop dla wielbicieli całodobowych rozrywek i pięknych plaż.

Władysławowo tętni życiem - dla niektórych jest tu wręcz za głośno, za rozrywko i za tłoczno - zarówno na plażach, jak i w nocnych klubach i na dyskotekach. Jednak to fantastyczne miejsce dla ludzi młodych i rodzin z dziećmi.

Władysławowo: atrakcje sportowe

Władysławowo nazywane jest miastem sportowców. W ośrodku sportowym Cetniewo trenują przez cały rok olimpijczycy. Z bazy rekreacyjno-sportowej ośrodka mogą skorzystać również turyści: są tu korty tenisowe, boiska i gabinety odnowy. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się baseny ze zjeżdżalniami i biczami wodnymi.

Na cześć przyjeżdżających go Władysławowa sportowców zbudowano Aleję Gwiazd Sportu. 48 mosiężnych gwiazd poświęconych jest największym gwiazdom polskiego sportu, takim jak Irena Szewińska, Grzegorz Lato czy Andrzej Grubba.

Władysławowo: atrakcje w prezencie od natury

Władysławowo może poszczycić się wyjątkowo długą (aż 23 km) i piękną plażą. Jest szeroka i piaszczysta i przyciąga osoby spragnione opalania się i morskich kąpieli.

Po pobycie na plaży można wybrać się na spacer, na przykład do Parku Przyrodniczego PHARE. To miejsce, które można odwiedzić przez całą dobę, spacerując pod osłoną nadmorskich sosen. W parku znajdziemy 14 stacji edukacyjnych, które pokazują jak przebiegają różne naturalne procesy przyrodnicze. Edukacja i rozrywka to cel także Ocean Parku. Każdy odwiedzający może "przejść się" po dnie oceanu, oglądając makiety morskich i oceanicznych zwierząt.

Władysławowo: atrakcje na wysokości

Przy wjeździe do Władysławowa na pewno zobaczymy strzelistą wieżę, często myloną z kościołem. To Wieża Widokowa w Domu Rybaka, najwyższy budynek w okolicy. W latach 50. obiekt był hotelem dla rybaków, dziś można się tu wybrać m.in. na taras widokowy, z którego zobaczymy panoramę Władysławowa, morze, przylądek Rozewie czy Zatokę Pucką. Kolejny taras widokowy znajdziemy w Latarni Morskiej, w której jest również Muzeum Latarnictwa.

Z Domu Rybaka zobaczymy też na pewno lunapark Sowiński, jedną z głównych atrakcji Władysławowa i okolicy. Wielbiciele mocnych wrażeń mogą pojechać jedną z najwyższych w Polsce kolejek górskich. Młodszych zaprasza Pałac Śmiechu, Zamek Strachu, wycieczka na pływających łabędziach i wiele innych atrakcji. Lunapark jest co roku poszerzany o nowe atrakcje, nic więc dziwnego, że w lecie trzeba czekać na wejście w długich kolejkach.

To nie jedyne miejsce we Władysławowie dla amatorów tego typu rozrywek. Park linowy zaprasza na wspinaczkę, interaktywny dom iluzji Magiczny zawrót głowy z pewnością zadziwi optycznymi sztuczkami. We Władysławowie mieści się też tor gokartowy. Na 350 metrach może ścigać się jednocześnie 10 osób, pokonując wyprofilowane zakręty i żwirowe pułapki. W okolicach Władysławowa jest też zrekonstruowana średniowieczna osada - Osada Średniowieczna Sławutowo.

Zobacz także:

Łeba: Atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Więcej o: