Zanzibar: szczepienia, wizy i bezpieczeństwo

Zanzibar kusi turystów doskonałym klimatem oraz egzotyczną przyrodą. Wiele osób marzy o tym, by odwiedzić to egzotyczne miejsce. Jednak przed taką podróżą warto zainteresować się kwestiami takimi jak bezpieczeństwo, wizy i szczepienia.

Ta malownicza wyspa jest jednym z najciekawszych miejsc na Oceanie Indyjskim. To  Zanzibar - autonomiczna części Tanzanii. Tamtejszy ocean słynie z nietypowej, turkusowej wody. Do tego dochodzą malownicze plaże i niezwykła przyroda. Podróż w to miejsce może okazać się więc niezapomnianą przygodą!

Zanzibar: szczepienia

W przypadku podróży w te rejony, nie możemy zapomnieć o obowiązkowych szczepieniach. Każdy z podróżujących musi zaszczepić się przeciwko żółtej febrze. Co więcej, powinniśmy uzyskać także żółtą książeczkę, która to potwierdzi.

Książeczki są zazwyczaj sprawdzane na lotnisku, tuż po przylocie, jednak nie jest to stała reguła. Przez to wielu turystów twierdzi, że szczepień nie należy wykonywać, gdyż tak naprawdę nikt tego nie kontroluje. Lepiej je jednak zrobić - po pierwsze z troski o własne zdrowie, po drugie: nigdy nie wiemy, kiedy taka kontrola będzie miała miejsce. Jeśli ktoś w trakcie sprawdzania nie posiada żółtej książeczki, musi poddać się obowiązkowemu szczepieniu już na miejscu.

Kolejnym problemem jest Malaria, która w tamtych rejonach świata nadal stanowi poważny problem. Niestety, nie ma żadnej szczepionki, która mogłaby nas uchronić przed tą chorobą. Turystom zaleca się więc przyjmowanie leków antymalarycznych. Ich największą wadą jest dosyć wysoka cena. Jednak przed podróżą, dla własnego bezpieczeństwa i komfortu psychicznego, warto w nie zainwestować.

Zobacz także: Co spakować na wakacje i wyjazd? Poznaj 4 rady

Zanzibar: wizy

w przypadku podróży na Zanzibar, Polacy są zobowiązani do posiadania wizy turystycznej. Jej zdobycie nie jest trudne - możemy kupić ją w konsulatach lub na lotnisku tuż po przylocie. Wiza jest ważna przez 30 dni, jej koszt to około 50 USD.

W trakcie kontroli musimy okazać także bilet powrotny, który potwierdzi, że nasz pobyt na wyspie będzie trwał maksymalnie 30 dni. Co ważne, nasz paszport musi być ważny nie mniej niż 6 miesięcy od przybycia na wyspę.

Zanzibar: bezpieczeństwo

Zanzibar posiada opinię bezpiecznego miejsca. Turyści, którzy odbyli ją swoją podróż nie skarżą się na tamtejsze warunki. Można odbywać długie spacery po wyspie, także po zmroku.

Zobacz także: Jezioro Como (Lago di Como)

Więcej o: