Ustronie Morskie: Atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Ustronie Morskie to idealne miejsce na urlop z dziećmi. Nawet w okresie najbardziej oblężonym przez turystów nie spotkamy w nim głośnych imprez czy tłumów studentów.

Położone na Pomorzu Zachodnim Ustronie Morskie leży ok. 10 km na wschód od Kołobrzegu. To typowe miasto wakacyjne, przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Atrakcje i rozrywki przygotowywane są w dużej mierze właśnie pod rodziny i najmłodszych. Miasto jest stosunkowo ciche, organizowane imprezy kończą się o 21 - 22. Wystarczy odejść kilka minut od centrum, aby nie słyszeć jego odgłosów. Ustronie morskie ma też doskonale przygotowaną, zróżnicowaną bazę turystyczną.

Ustronie Morskie: atrakcje, czyli plaża i mikroklimat

Ustronie Morskie może poszczycić się wyjątkowo pięknym nadmorskim krajobrazem i szerokimi piaszczystymi plażami - to bez wątpienia najmocniejszy atut i największa atrakcja Ustronia. Znajdziemy tu 10 kilometrów czystych plaż i jeden z najbardziej czystych regionów wody na polskim wybrzeżu bałtyckim. Wystarczy przejść 200 metrów od centrum miasta, aby z nich skorzystać. Na plażę prowadzą klifowe, ale też łagodne zejścia, z których z łatwością skorzystają również osoby niepełnosprawne. Z plaży można także wejść na dwa spacerowe mola. Mikroklimat w tym regionie pomaga walczyć z chorobami układu oddechowego. Nic więc dziwnego, że w lecie trudno jest znaleźć w mieście wolne miejsce.

Ustronie Morskie: atrakcje w mieście i okolicy

Jeśli nie dopisuje pogoda albo chcemy odpocząć od plażowania, wybierzmy się na zwiedzanie miasta. Możemy iść na długi spacer lub wynająć rower i skorzystać z licznych, doskonale ze sobą połączonych (jedna prowadzi prosto do Kołobrzegu) ścieżek rowerowych. Wielbiciele historii i rzemiosła powinni odwiedzić Skansen Chleba. Znajdą tam stare maszyny używane do wypiekania chleba i spróbują dziesiątek różnych chlebowych wypieków. Wytrwali spacerowicze mogą udać się szlakiem spacerowym do Gąsek, gdzie obejrzą zabytkową latarnię z 1878 roku. Wielbiciele adrenaliny mogą spróbować też skoków spadochronowych lub przelotu zabytkowym samolotem wzdłuż wybrzeża.

Zobacz także: Urlop w Polsce? A wiesz, gdzie znajdują się popularne atrakcje turystyczne?

Ustronie Morskie: atrakcje dla dzieci

W Ustroniu nie brak atrakcji dla dzieci. Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu park edukacyjno-rozrywkowy Western Park, który wprowadza w świat Dzikiego Zachodu. Dzieci obejrzą tu namioty, stroje i narzędzia Indian, nauczą się zwyczajów kowbojów i pobawią się pod okiem animatora. Najmłodsi i nieco starsi mogą też spędzić czas w miejscowym lunaparku, który co roku staje w centrum miasta.

Zobacz także: Rowerem nad morzem, Półwysep Helski

Więcej o: