Majorka - Atrakcje: co warto zobaczyć i zwiedzić?

Majorka to największa i najbardziej znana wyspa Balearów. Zachwycił się nią nawet sam Fryderyk Chopin, który mieszkał przez pewien czas w klasztorze Kartuzów w Valdemossa. Turystom Majorka kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, plażą i relaksem. Jednak wyprawę na wyspę warto urozmaicić o lokalne atrakcje. Dowiedz się, co warto zobaczyć na Majorce.

Majorka - Atrakcje: Palma de Mallorca

Jeśli chcemy odpocząć od plażowania, w pierwszej kolejności powinniśmy odwiedzić Palma de Mallorca, czyli stolicę wyspy. To słynny ośrodek turystyczny, w którym kwitnie nocne życie - znajdziemy tu wiele dyskotek, barów i klubów. Najbardziej charakterystyczne budowle to Katedra LaSeu oraz Pałac de L'Almudaina. Miasto może pochwalić się także jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie.

Co spakować na wakacje i wyjazd? Poznaj 4 rady

Majorka - Atrakcje: Palma Aquarium

Ta atrakcja ze stolicy wyspy zasługuje na szczególną uwagę. Palma Aquarium jest jednym z największych akwariów morskich w Europie - znajduje się tu aż 55 zbiorników, w których żyje około 700 gatunków stworzeń wodnych. Za najważniejszą z tamtejszych atrakcji uznawane są baseny z rekinami. Wycieczka do Palma Aquarium to dobry pomysł na uatrakcyjnienie wyjazdu jeśli jesteśmy razem z dziećmi.

Co można zabrać do samolotu? Bagaż samolotowy od A do Z

Majorka - Atrakcje: Sa Calobra

Sa Calobra to miejscowość, którą powinni w trakcie wizyty na Majorce odwiedzić miłośnicy gór. Mimo że jest to mała wioska, przez cały rok przyjeżdżają do niej ogromne ilości turystów. To gwarancja zjawiskowych widoków - Sa Calobrę ze wszystkich stron otaczają góry. Przez miejscowość przepływa otoczony przez piękny wąwóz strumień Torrent de Pareis.

Majorka - Atrakcje: Smocze jaskinie (Cuevas del Drach)

Będąc na wschodzie wyspy powinniśmy odwiedzić Smocze jaskinie (Cuevas del Drach). Ich nazwa wywodzi się ze średniowiecznej legendy, zgodnie z którą miejsce to zamieszkiwał smok pilnujący ukrytego skarbu. Tamtejsze stalaktyty i stalagmity tworzą zjawiskowy krajobraz, który wywołuje niesamowite wrażenia. Co ciekawe, znajduje się tu jedno z największych na świecie podziemnych jezior.

Majorka - Atrakcje: Valdemossa

To jedna z najbardziej urokliwych miejscowości na wyspie. Powinniśmy się tam wybrać jeśli przebywamy w Palma de Mallorca, gdyż Valdemossa jest oddalona od niej tylko o kilkanaście kilometrów.

Mimo że to urokliwe miasteczko zamieszkuje jedynie około 2 tys. mieszkańców, jest ono bardzo znane wśród turystów. Najważniejszy punkt to XV-wieczny zamek La Cartuja de Valdemossa. Obok znajduje się słynny klasztor Kartuzów, w którym przebywał chcący poprawić stan swojego zdrowia Fryderyk Chopin. Obecnie znajduje się w nim poświęcone kompozytorowi muzeum.

Miasteczko powinni odwiedzić wielbiciele malarstwa Joana Miro i Pabla Picassa - obrazy tych dwóch artystów znajdują się w tamtejszej galerii sztuki współczesnej.

Więcej o: