Berlin: Atrakcje - co warto zobaczyć i zwiedzić?

Berlin to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Ze względu na bliską odległość jest atrakcyjnym celem podróżniczym dla turystów z Polski. Możemy wybrać się tam tylko weekend i całkiem sporo w tym czasie zwiedzić. Co warto zobaczyć w Berlinie? Poznaj najpopularniejsze atrakcje stolicy Niemiec.

Berlin - atrakcje: historia i sztuka

Słynny Mur Berliński to element miasta, którego nie można pominąć w trakcie planowania swojej wycieczki. Turystom poleca się przede wszystkim spacer East Side Galery. To kilometrowy odcinek wzdłuż muru, który zdobią obrazy autorstwa różnych współczesnych artystów.

Odsłonięty w 2005 roku Pomnik Ofiar Holocaustu to obecnie jedno z najważniejszych miejsc w stolicy Niemiec. Ta kompozycja robi niesamowite wrażenie. Składa się z blisko 3 tysięcy betonowych bloków, tworzących skomplikowaną siatkę, która ma upamiętniać ofiary nazizmu z okresu II Wojny światowej.

Z kolei Muzeum Pergamońskie powinni odwiedzić wszyscy fani sztuki. Znajduje się tu m.in. słynna Brama Isztar. Najbardziej znana część muzeum składa się ze zbiorów rzeźby i architektury starożytnej. Dwie pozostałe to dzieła sztuki islamu oraz Azji przedniej. Muzeum możemy zwiedzać za darmo w czwartki od godziny 18 do 22.

Berlin - atrakcje: najlepsze punkty widokowe

Jednym z najlepszych punktów widokowych, z którego możemy zobaczyć miasto, jest słynna XIX-wieczna Wieża Grunwaldzka. Została zbudowana na blisko 80-metrowym wzgórzu, a sam budynek ma aż 56 metrów. Można więc domyślić się, że widoki z  tego miejsca są imponujące.

Innym znanym i bardzo popularnym berlińskim punktem widokowym jest Reichstag, czyli siedziba niemieckiego parlamentu. Miejsce to słynie z długich kolejek turystów, chcących zobaczyć miasto z góry. Dla takich widoków warto jednak trochę poczekać - panorama Berlina ze szklanej kopuły na mało kim nie robi ogromnego wrażenia. Poleca się wybór godzin popołudniowych - wówczas kolejki są nieco mniejsze.

Co można zabrać do samolotu? Bagaż samolotowy od A do Z

Co spakować na wakacje i wyjazd? Poznaj 4 rady

Berlin - atrakcje: gdzie na spacer?

Berliński ogród zoologiczny to najstarsze zoo w Niemczech i jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc tego typu w Europie. I trudno się temu dziwić - zoo należy do światowych liderów pod względem ilości znajdujących się tam gatunków zwierząt. Jeśli wybieramy się na wycieczkę do Berlina z dzieckiem, śmiało możemy zdecydować się na tę atrakcję. Gdybyśmy odczuwali niedosyt powinniśmy wybrać się także do innego berlińskiego zoo, znajdującego się we wschodniej części miasta, Tierpark Berlin.

Jednym z najładniejszych miejsc w Berlinie jest Pałac Charlottenburg. Obiekt został wybudowany jeszcze w czasach Hohenzollernów. Znajduje się tam idealny na długie spacery przepiękny ogród.

Więcej o: