Budka telefoniczna jak WhatsApp, a miejska ławka jak Twitter. Miasteczko zmieniło się w 'żywy internet'

Turyści, którzy odwiedzają maleńką miejscowość Civitacampomarano muszą być mocno zdziwieni, kiedy na ulicy dostrzegą logo znane do tej pory z ekranów ich smartfonów. Skrzynkę pocztową oznaczono tam znakiem Gmail, a telefoniczną budkę ozdobiono symbolem popularnego komunikatora internetowego.

Miejscowość zamieszkuje około 400 osób. Są to głównie starsi ludzie, którzy nie korzystają z internetu. Malowniczo położone miasteczko poddane zostało jednak wyjątkowej metamorfozie. Stoi za nią pochodzący z Mediolanu artysta o pseudonimie Biancoshock, który specjalizuje się w sztuce ulicznej.

Pomysł na przeprowadzenie akcji pochodzi od władz miasteczka, które chciały w ten sposób sprawić, by zapomniane miejsce, leżące na uboczu uczęszczanych tras stało się atrakcją turystyczną. W efekcie zorganizowano festiwal street artu. Ściany starych domów ozdobiono muralami, a historyczne centrum miasteczka zmieniło się w "żywy internet". Wszystko za sprawą projektu "Web 0.0", którego autorem jest właśnie Biancoshock.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Na budce telefonicznej pojawił się napis Whatsapp, a na ścianie budynku, w którym mieszka starsza pani (nazywana przez mieszkańców "ciocią Cesirą") znaczek z logo Wikipedii, który sugeruje, że ona wie wszystko.

TwitterTwitter fot. biancoshock.com

W akcji wykorzystano jeszcze więcej serwisów społecznościowych. Obok ławki, na której siadają mieszkanki pojawił się znak z ćwierkającym ptakiem, czyli symbol Twittera. Działającą w miasteczku aptekę ozdobiono reklamą programu antywirusowego. Z kolei nad spożywczym sklepem zawieszono szyld z logo "eBay".

Świat internetu wkroczył do miejsca, w którym smartfony działają z trudem, a internet wśród mieszkańców jest praktycznie nieznany.

POLECAMY: Jest jak z bajki: hostel w ogromnym regale, w którym możesz spać między książkami>>

 

Komentarze (12)
Budka telefoniczna jak WhatsApp, a miejska ławka jak Twitter. Miasteczko zmieniło się w 'żywy internet'
Zaloguj się
 • parazyd

  Oceniono 12 razy 6

  Cudne, tylko pozazdrościć. Poza tym to typowe włoskie miasteczko: na górce, otoczone zielonymi pagórkami. Wiem że w e Włoszech nie jest słodko, Camorra, 'Ndrangheta itp. ale mimo wszystko. W Pomrocznej całe otoczenie byłoby usłane blaszanymi budami, magazynami, fabryczkami, szrotami i gęsto poprzecinane drogami i oplecione liniami wysokiego napięcia.

 • adolfiutin11

  Oceniono 5 razy 1

  a jak starsze osoby poumierają, to zostaną tylko pustostany. :( Młodzi już dawno uciekli do większych miast, identycznie jak w PL.

 • chur1

  0

  O SZOK!!! Bylem w tym miasteczku w zeszlym roku, bo spedzalem urlop w okolicach Vasto. Bylem zauroczony tym miejscem. Miasteczko lezy na totalnym zadupiu, trafilismy tam tylko dlatego, ze zgubilismy sie samochodem w okolicy.

 • cometto-pl

  Oceniono 15 razy -1

  Ale bzdura... Od razu wiedziałem, że to będzie jakiś "artysta sztuki ulicznej" czy coś w ten deseń.

 • lukask73

  Oceniono 15 razy -1

  Proponuję, aby autor artykułu, zafascynowany tymi wszystkimi znaczkami, udał się do specjalisty od ulepszania ciała i przerobił swoją głowę na prostopadłościan, zaopatrując się po drodze w koszulkę z napisem Minecraft.

 • Sonia Mar

  Oceniono 28 razy -24

  I jeden cel całej inicjatywy: promocja miasteczka. Plan spalił na panewce, bo gazeta ma w nosie i pożyczyła sobie całą galerię, żeby zwiększyć klikalność, ale nazwy miasteczka nie wymieniła ani razu. Jak zawsze - gratulacje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX