Raport brytyjskiego MSZ: "Polska najbezpieczniejszym krajem na świecie"

Po ostatnich zamachach terrorystycznych w Europie Zachodniej Brytyjczycy wydali komunikat, w którym wskazali na państwa, do których podróżowanie jest bezpieczne. Wśród wymienionych krajów znalazła się między innymi Polska.

Brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty (odpowiednik polskiego MSZ) wydało komunikat, w którym odradza swoim obywatelom wakacyjne wyjazdy do niektórych krajów. Z kolei wśród bezpiecznych kierunków znalazła się między innymi Polska.

Komunikat powstał w związku z ostatnimi zamachami terrorystycznymi w Europie. Biuro Spraw Zagranicznych radzi, by obywatele kraju nie wyjeżdżali do najpopularniejszych dotąd na wyspach kierunków - Francji i Hiszpanii. Zamiast nich Brytyjczycy powinni odwiedzać bezpieczniejsze miejsca:

Bezpieczne kierunki rekomendowane przez Brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych oraz WspólnotyBezpieczne kierunki rekomendowane przez Brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty źródło danych: Brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty

Wśród państw, w których zagrożenie terrorystyczne jest najmniejsze znalazły się między innymi: Portugalia, Islandia, Malta i Polska. W przypadku naszego kraju brytyjskie MSZ miało jednak kilka uwag. Resort radzi swoim rodakom, aby przyjeżdżając do nas uważali na "przestępstwa uliczne i kradzieże". Zaleca też zachowanie ostrożności podczas jazdy samochodem. W Wielkiej Brytanii na 100 tysięcy mieszkańców notuje się 2,9 wypadków śmiertelnych podczas jazdy autem, z kolei w Polsce wskaźnik ten wynosi 8,4.

ZOBACZ TERAZ: Zabierasz tam swoich bliskich? Uważaj. Wakacyjne kierunki odradzane przez MSZ>>

Według brytyjskich statystyk, w 2014 r. do Polski przyjechało ponad 650 tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii.

POPULARNE: Tatry i Bałtyk - ten film promocyjny ma przyciągnąć turystów do Polski>>

 

Więcej o: