Wakacje z dziećmi - czym się kierować przeglądając oferty biur podróży

Szykujecie się na rodzinne wakacje lub urlop za granicą? Warto pamiętać o kilku rzeczach, tak by podróż i pobyt były udane zarówno dla Was jak i dla Waszej pociechy. Czego szukać w ofertach biur podróży, aby zagwarantować sobie niezapomniane wakacje?

Jakie zagraniczne kierunki wybrać na wakacje z dzieckiem?

Oczywiście nie ma jednego czy dwóch idealnych kierunków na rodzinne wakacje . Każdy kraj ma wiele do zaoferowania, ale warto pamiętać o kilku regułach. Dzieci gorzej znoszą bardzo duże upały, dlatego lepiej zrezygnować np. z podróży do Egiptu w najcieplejsze miesiące w roku. Dobrym pomysłem wydają się np. Chorwacja czy Bułgaria o nieco lżejszym klimacie, a jednocześnie gwarantujące latem wspaniałą pogodę. Jeżeli planujecie majówkę, także Grecja, Hiszpania czy Włochy mogą oferować ciekawe wycieczki. Jednak warto pamiętać, że większość animacji i atrakcji dla dzieci otwarta jest dopiero od połowy czerwca. Szukajcie kierunku, który oferuje dużo miejsc do zobaczenia, być może zainteresujecie dzieci przyrodą lub historią danego miasta lub kraju. Unikajcie raczej miejscowości, które nastawione są na imprezowiczów - dzieci nie znajdą tam za wiele rozrywki dla siebie. Lepiej jest poszukać miejsc (chociażby hoteli) nastawionych na rodziców z dziećmi . Dzięki temu maluchy będą miały zapewnioną rozrywkę i towarzystwo rówieśników.

O czym warto pamiętać szukając najlepszej oferty

Dla dziecka wakacje to przede wszystkim czas zabawy , dlatego przeglądając ofertę biur podróży warto szukać hoteli, które dziecku to zapewnią. Wiele biur prowadzi autorskie blogi lub programy, które zrzeszają rodziców z dziećmi , pomagając podjąć decyzję o wyborze najlepszego miejsca na wakacje. Dzięki temu możecie poznać opinię innych rodziców dotyczących odwiedzonych miejsc, jakości animacji i zajęć dla najmłodszych. Dla przykładu Rainbow przygotowało własną ofertę animacji (zarówno dla dzieci jak i dorosłych), które dostępne są w wybranych hotelach, rekomendowanych przez biuro na rodzinne wakacje . Poza atrakcjami dla dzieci, warto pamiętać, że także dla Was wspólne wakacje powinny być odpoczynkiem. Dlatego nie zapominajcie o swoich potrzebach i wybierajcie spośród Waszych ulubionych kierunków. Wyjazd rodzinny będzie udany, jeżeli pomyślicie o potrzebach Was wszystkich.

Źródło : Rainbow