Para bocianów spotyka się tylko raz w roku, ale ich miłość wciąż kwitnie

Klepetan i Malena zakochują się w sobie co roku od nowa. On przylatuje do niej wiosną, by spędzić wspólnie kilka miesięcy. I to zawsze w Chorwacji.

Klepetan i Malena to para bocianów, którą wiele lat temu połączyła miłość. Na co dzień rezydują nieopodal chorwackiego miasta Slavonski Brod, gdzie mają uwite przytulne gniazdko. Spędzają tam razem kilka miesięcy, beztrosko wylegując się w południowym słońcu. Niestety każdego roku w sierpniu Klepetan zmuszony jest wyruszyć w podróż do ciepłych krajów i pozostawić swoją ukochaną.

Dlaczego nie odlatują razem? Wiele lat temu Malena doznała urazu, który sprawił, że nie może latać. Zimą opiekuje się nią właściciel gospodarstwa, w którym zamieszkała. Ma zapewnioną opiekę lekarską i ciepły kąt.

Malena wiernie czeka, aż ukochany powróci. Ten jej nie zawiódł. Niedawno, po 215 dniach rozłąki bocian Klepetan znów powrócił do gniazda.

 

Bazując na tej romantycznej historii ze świata zwierząt walory turystyczne swojego kraju planuje reklamować Chorwacka Wspólnota Turystyczna. Na Facebooku zachęca do dzielenia się grafikami stworzonymi specjalnie z tej okazji.

Od momentu powrotu Klepetana do gniazda będzie też prowadzona kampania „Przywitaj się z ukochaną osobą”, która ma zachęcić jak największą liczbę osób do podzielenia się swoimi uczuciami.

Równocześnie promowany będzie również film animowany opowiadający romantyczną historię bocianów (można go zobaczyć niżej). Akcja jest częścią szerszej kampanii promocyjnej kraju, prowadzonej pod hasłem "Chorwacja pełna życia". Pełna życia i... miłości!

 

Więcej o: