Gdańsk: Atrakcje - co warto zobaczyć i zwiedzić?

Planujesz wyjazd do Gdańska? Miasto to bogate jest w liczne atrakcje, dlatego istnieje małe prawdopodobieństwo, że wycieczka okaże się nieudana. Przed wyjazdem dowiedz się, co warto zobaczyć w Gdańsku.

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Gdańsk to jedna z najciekawszych miejscowości w naszym kraju. Warto więc w trakcie zwiedzania miasta poznać te miejsca, które cieszą się największą popularnością wśród odwiedzających je turystów.

Wiadomo, że gdy wycieczka nie jest za długa, nie zobaczymy wszystkiego. W takiej sytuacji warto skupić się tylko na tych punktach, które są dla nas najbardziej ciekawe i atrakcyjne. Przykładowo, miłośnicy sztuki, powinni obowiązkowo odwiedzić Muzeum Narodowe, w którym znajduje się słynny "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga.

Co oprócz tego warto zobaczyć w Gdańsku?

Gdańsk: atrakcje - Ulica Długa i Długie Pobrzeże

Ulica Długa to najważniejsza ulica Gdańska. To obowiązkowy punkt w każdym planie zwiedzania tego miasta. Tu znajduje się słynna Fontanna Neptuna - niepisany symbol miejscowości. Tu powstaje najwięcej zdjęć - często możemy natknąć się na kolejki turystów, którzy pragną mieć pamiątkę z miasta na tle słynnej rzeźby boga wód.

Jednym z najbardziej okazałych budynków na Długiej jest średniowieczny Dwór Artusa. To dawny ośrodek życia towarzyskiego. Warto wiedzieć, że jego nazwa pochodzi od średniowiecznego Króla Artura.

Kolejnym ważnym punktem na mapie Gdańska jest Długie Pobrzeże. To słynny deptak wzdłuż Motławy. Natkniemy się tu na jedną z najbardziej charakterystycznych budowli miasta, czyli Żuraw. To dawny dźwig portowy Gdańska, który jest najstarszym tego typu budynkiem w Europie.

Gdańsk: atrakcje - Plaża Jelitkowo i Oliwa Park

Plaża Jelitkowo w sezonie letnim to doskonałe miejsce dla osób, które preferują spokojniejsze miejsca. Jest mniej zatłoczona niż inne trójmiejskie plaże. Jesienią, zimą oraz wczesną wiosną to doskonałe miejsce na spacery. Możemy stamtąd dojść aż do Sopotu.

Jeśli szukamy miejsca na spacer, powinniśmy zainteresować się także Parkiem Oliwa. To chyba najbardziej romantyczny punkt Gdańska. Wśród atrakcji parku znajdują się m.in. szklarnia z roślinami tropikalnymi, ogród w stylu francuskim, oczka wodne oraz wodospad.

Gdańsk na weekend [noclegi, jedzenie, dojazd]

Gdzie warto pojechać na weekend w 2016?

Więcej o: