Wrocław: Atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić?

Wrocław stale przyciąga turystów - liczne atrakcje tego miasta działają jak magnez. Można powiedzieć, że nie wypada nie odwiedzić tego miasta chociaż raz w życiu. W końcu to jedna z najciekawszych i najładniejszych miejscowości w naszym kraju. Dowiedz się, co warto zobaczyć we Wrocławiu.

Wrocław: Atrakcje - co warto zobaczyć?

Wrocław przepełniony jest atrakcjami turystycznymi. Mało kto wyjeżdża z tego miasta rozczarowany, gdyż nie sposób tam się nudzić. Jednak jeśli nasz wyjazd nie jest zbyt długi, warto z szerokiej oferty wybrać to, co nas najbardziej interesuje. Jakie miejsca warto więc uwzględnić w trakcie planowania wyjazdu?

Wrocław: Atrakcje - Rynek Główny

Obowiązkowym punktem naszego planu zwiedzania powinien być wrocławski Rynek Główny. To jeden z największych rynków europejskich. Niezależnie od pory roku, miejsce zapełnione jest turystami. Możemy liczyć tam na ciekawą architekturę, specyficzny klimat oraz liczne kawiarnie i restauracje. Miejsce to regularnie jest doceniane w rankingach na najpiękniejsze rynki europejskie.

Wrocław: Atrakcje - Uniwersytet Wrocławski

We Wrocławiu znajduje się jeden z najpiękniejszych budynków uniwersyteckich. Doskonale prezentuje się nie tylko na zewnątrz. Turystom poleca się zwiedzenie go w środku. Na szczególną uwagę zasługują Aula Leopoldina oraz Wieża Matematyczna, z której mamy zapewniony widok na cały Wrocław.

Wrocław: Atrakcje - Hala stulecia i zoo

Jednym z najbardziej charakterystycznych budynków Wrocławia jest pochodząca jeszcze z początków XX wieku Hala Stulecia. Zaprojektował ją słynne architekt Max Berg. Często pojawia się w podręcznikach i książkach jako przykład architektury ekspresjonizmu. Warto zwiedzić ją w środku - wtedy robi jeszcze większe wrażenie niż na zewnątrz.

Dużo słyszy się także o zoo wrocławskim. Jeśli jesteśmy wielbicielami tego typu miejsc, nie możemy pominąć tej atrakcji. To najstarsze i największe zoo w Polsce. Obecnie znajduje się tam ponad 1000 gatunków! Najnowszą atrakcją jest Afrykarium, w którym znajduje się 19 basenów. Możemy zobaczyć tam m.in. hipopotamy nilowe oraz ryby jezior Malawi i Tanganiki. Na zwiedzanie zoo i afrykarium, ze względu na wielkość obiektu, warto przeznaczyć cały dzień.

Więcej o: