Ten kościół od lat był zamknięty i niszczał. Teraz jest najweselszym elementem okolicy [ZDJĘCIA]

Wyblakłe ściany zamkniętego marokańskiego kościoła zmieniły się w lokalną atrakcję. Wszystko dzięki bajecznie kolorowym motywom, które stworzył hiszpański artysta.

Maleńki kościół w Youssoufia w Maroku jest zamknięty od wielu lat. Niszczejący budynek postanowił odmienić pochodzący z Hiszpanii artysta, Okuda San Miguel. To ten sam człowiek, który kilka miesięcy temu zmienił wnętrze pewnego kościoła w Hiszpanii w najprawdziwszy skatepark. Pisaliśmy o tym TUTAJ>>.

Opuszczony kościół w mieście llanera w Hiszpanii zmieniono w kolorowy skateparkOpuszczony kościół w mieście llanera w Hiszpanii zmieniono w kolorowy skatepark fot. Okuda San Miguel

Tym razem Okuda San Miguel na zewnętrznych ścianach budynku namalował "11 miraży do wolności".  W pracach pomagała mu grupa znajomych. Miraże przedstawiają barwne i geometryczne rysunki, które utrzymane są w typowym dla niego stylu. Na ścianach budynku pojawiły się kolorowe głowy niedźwiedzia, lwa i kury. Towarzyszą im sylwetki ludzi, których głowy połączono z oknami budynku. Kraty w oknach mają przypominać puste klatki, z których ptaki (ludzkie myśli) zdołały się już uwolnić.

Opuszczony kościół w Maroku zmienił się w barwną instalacjęOpuszczony kościół w Maroku zmienił się w barwną instalację fot. Okuda San Miguel

Artysta wykorzystał paletę intensywnych barw, dzięki czemu opuszczony kościół zdecydowanie wyróżnia się w szarej okolicy.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Całość zorganizowano we współpracy z British Council w ramach festiwalu sztuki ulicznej, który odbywał się w całym Maroku.

 

Niedawno artysta namalował też mural w Hongkongu. Ogromy wilk zdobi ścianę jednego z bloków:

Mural w HongkonguMural w Hongkongu fot. Ink and Movement

Mural w HongkonguMural w Hongkongu fot. Ink and Movement

Okuda San Miguel w trakcie prac nad muralem w HongkonguOkuda San Miguel w trakcie prac nad muralem w Hongkongu Okuda San Miguel w trakcie prac nad muralem w Hongkongu (fot. Ink and Movement)

Czy to dobrze, że ściany kościoła zostały tak pomalowane?
Więcej o: