Namioty zbudowane są ze specjalnych membran, które łączy się w stalowej konstrukcji. Dostępne są w dwóch wersjach: Classic oraz Glamping. Te ostatnie powstały z myślą o aranżacji ich na przestrzenie mieszkalne lub jako alternatywa dla domku letniskowego.
W środku można znaleźć wszystkie niezbędne instalacje, w tym dostęp do wody, ogrzewanie oraz toaletę. Ich atutem jest niezależność. Namioty apartamentowe wyposażone są we własną instalację fotowoltaiczną i samodzielnie magazynują energię. Nie wymagają zatem połączenia z siecią elektroenergetyczną.
Firma z Polski wkrótce dostarczy blisko 30 takich konstrukcji na jedną z greckich wysp. Powstanie tam ośrodek szkoleniowy dla menadżerów. Uczestnicy szkoleń nie będą musieli wyspy opuszczać. Namioty z Polski nocą zmienią się bowiem w mały hotel.
Prace nad projektem namiotów rozpoczęły się blisko dwa lata temu. Wtedy też namioty wypatrzyli producenci filmu "Marsjanin" Ridleya Scotta. Okazało się, że idealnie pasują to kosmicznej tematyki. Już kilka miesięcy później wszyscy mogliśmy zobaczyć Matta Damona, który próbuje przetrwać samotnie na Marsie mieszkając właśnie w namiocie z Polski.
Konstrukcje spod Szczecina zobaczyć można między innymi w Finlandii. Zamówił je właściciel kompleksu wypoczynkowego Harriniva Hotels & Safaris, który chciał zbudować luksusowe pole namiotowe. Powstała tam futurystyczna osada, którą nazwano Aurora Domes. Wypoczywający tam ludzie, dzięki dużym przeszkleniom nocą mogą podziwiać zorzę polarną, a w ciągu dnia spacerować po lesie oraz nad brzegiem jeziora Torassieppi. W środku na pewno nie zmarzną. Namioty w Finlandii zostały przystosowane do panującego tam klimatu, specjalna izolacja zatrzymuje ciepło, które wydobywa się z zamontowanego w środku kominka.
Siedmiodniowy pobyt w Aurorze wraz z przejażdżką saniami, wędkarstwem podlodowym, wędrówkami na rakietach śnieżnych oraz wyprawami safari w zaprzęgu psów husky czy reniferów kosztuje 8400 zł za osobę.
Wkrótce firma z Polski chce wyprodukować inteligentną szklarnię, która umożliwi stworzenie sprzyjających warunków do hodowli warzyw i owoców. Takie szklarnie będzie mógł zamontować każdy we własnym ogródku.
Konstrukcje dla ośrodka Harriniva na północy Finlandii Konstrukcje dla ośrodka Harriniva na północy Finlandii (fot. Freedomes)
Freedomes ma na swoim koncie blisko 500 realizacji na całym świecie, w tym wiele dlaznanych marek i organizacji. Firma dostarczała swoje struktury m.in. dla Google, BMW, Coca-Coli, NBA, MTV, Red-Bull’a, brytyjskiej telewizji SKY, SONY czy UEFA. W kopułach geodezyjnych ze Szczecina gościły takie osobistości jak: Scarlett Johanson, Matt Damon, Samuel L. Jackson, Michel Douglas, muzyk David Guetta, kierowca formuły 1 - Lewis Hamilton, a nawet książę Walii Karol oraz prezydenci i premierzy wielu państw.
POLECAMY: Pieniny są piękne! Fotograf amator dowiódł, że możemy się nimi chwalić!>>
Pieniny fot. Przemysław Kruk