Te drzwi przeniosą cię do Izraela. Wystawa Open a Door to Israel w Warszawie

Polska jest kolejnym krajem, w którym można zobaczyć wystawę OPEN A DOOR TO ISRAEL. Wcześniej pokazywana była między innymi w Rzymie.

Wystawa otwarta dla zwiedzających zostanie 12 marca. Zobaczyć ją będzie można w Soho Factory w Warszawie.OPEN A DOOR TO ISRAEL to unikalna, interaktywna instalacja, która przedstawia dziedzictwo Izraela w nowatorski i niespotykany dotąd sposób. Głównym elementem ekspozycji jest 9 par drzwi.

Otwierając każde z nich jesteśmy zapraszani do świata technologii, nauki czy kultury. Poznajemy doniosłe momenty z życia izraelskiej rodziny, odwiedzamy szkołę i odpowiadamy na pytania uczniów, rozgrywamy na plaży set w matkot oraz wcielamy się w rolę DJ na jednej z popularnych izraelskich imprez. Instalacja z jednej strony pokazuje technologiczne zaawansowanie Izraela i wynalazki zmieniające świat, by po chwili przenieść nas do starożytności, pokazując bogactwo kulturowe kraju. Na koniec weźmiemy udział w multimedialnym widowisku z udziałem robota wyposażonego w pneumatyczne ramię, które pokaże nam niezwykły świat Izraela, tętniący życiem, nasycony kolorami, twórczy i ekscytujący.

Instalacja OPEN A DOOR TO ISRAEL będzie czynna w dniach 12-20 marca 2016 roku (pn.-czw. w godz. 9:00-16:00 i pt.-niedz. w godz. 10:00-20:00.).

Do hali 16 w Soho Factory przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie zaprasza organizator wydarzenia – Ambasada Izraela w Polsce. Wstęp na teren wystawy jest bezpłatny.

ZOBACZ ZDJĘCIA WYSTAWY>>

Multimedialna instalacja OPEN A DOOR TO ISRAEL odwiedzi tylko 4 europejskie stolice: Rzym, Warszawę, Paryż i Moskwę. Tournée rozpoczęło się w listopadzie 2015 r. w Izraelu. W styczniu br. ekspozycja gościła we Włoszech. Z Polski pojedzie do Paryża, a następnie do Moskwy, aby tam zakończyć w maju swoją siedmiomiesięczną podróż po Europie.

Komentarze (11)
Te drzwi przeniosą cię do Izraela. Wystawa Open a Door to Israel w Warszawie
Zaloguj się
 • onduma

  Oceniono 20 razy 10

  A pokazuja Izrael jako pastwo faszyzmui i aparthaidu ? Pokazuja walke o lebensraum ? Pokazuja ich fora kipiace od nienawisci do gojow a Polakow w szczegolnosci ? Nie ? No to nie pokazuja Izraela

 • Expert 325

  Oceniono 9 razy 5

  "Izrael w Warszawie" ? a to już mamy od stycznia 45r. a w Lublinie jeszcze wcześniej

 • bialyrasizm

  Oceniono 8 razy 4

  W których drzwiach możemy zobaczyć Palestyńczyków, padających ofiarą holokaustu, rasizmu i apartheidu?
  A w których bombardowanie Strefy Gazy bombami, podpisanymi przez żydowskie dzieci?

 • plastus82

  Oceniono 15 razy 3

  Czy na wystawie jest pokazane jak Izrael morduje kobiety i dzieci, jak są oni torturowani w ich więzieniach (przypominam że wsadzają do wiezień nawet 12 latków)?

 • judeosceptyk

  Oceniono 6 razy 2

  a kiedy ul. Czzerska sie przeniesie do Izraela ?

 • ergosumek

  Oceniono 6 razy 2

  Może by tak otworzyli jakieś drzwi dla syryjskich uchodźców?
  To ich bracia.

 • josefa.k.1923

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo interesująca propozycja! Izrael - to piękny, zróżnicowany i ciekawy kraj. Polecam zwiedzić więcej, a nie tylko miejsca kultu chrześcijańskiego. Kto raz był w Izraelu i pokochał ten kraj - wraca tam...
  Pozdrawiam :-)

 • garmazeryjnystworca

  Oceniono 1 raz 1

  Portal przenoszący cię wprost do Izraela (z Polski).
  Ciekawe czy to działa też w drugą stronę. ;)

 • anelly77

  Oceniono 9 razy 1

  Prezentacja jest interesująca, jednak trochę zbyt ogólnikowa dla osoby która cokolwiek wie na temat Izraela. Niektóre pytania w quizach wydają się być tendencyjne. Zabrakło mi w niej drzwi do parków narodowych Izraela.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX