Małpka upiła się w barze rumem i z nożem goniła mężczyznę

Nie myślcie, że wszystko zdradzamy w tytule. To wcale nie był koniec ekscesów małej kapucynki.

W pewnym barze w miejscowości Paraiba (Brazylia) mała małpka dopiła cachacę (rodzaj rumu) pozostawioną w szklankach klientów. Następnie chwyciła za sporych rozmiarów kuchenny nóż i zaczęła gonić jednego z mężczyzn (świadkowie, cytowani przez magazyn Mirror, zeznali, że „kobietom pozwoliła pić dalej we względnym spokoju”).

Udostępniony w serwisie Youtube film pokazuje wzburzoną kapucynkę, która chodzi po dachu baru i wymachuje nożem, aż błyska stal.

 

Zanim skończyło się tragedią, kapucynka została schwytana przez lokalną straż pożarną i odwieziona do pobliskiego rezerwatu. Złość jej chyba jednak nie przeszła - szybko pojawiły się doniesienia, że po zwolnieniu z niewoli zaczęła straszyć dzieci i okolicznych mieszkańców.

W sobotę kapucynka ma zostać przekazana do Brazylijskiego Instytutu Środowiska i Odnawialnych Zasobów Naturalnych (IBAMA) w mieście Sousa. Tam zapadnie decyzja, czy zwierzę może powrócić do naturalnego środowiska, czy trafi na stałe do niewoli.

Go home, capuchin. You're drunk.

„Idź do domu, kapucynko. Jesteś pijana!” - napisał o tej sprawie na swoim fanpejdżu brytyjski The Guardian (a ktoś skomentował: „Myślałem, że na tym zdjęciu jest Donald Trump).

PRZECZYTAJ TEŻ: Ten chłopak jest "zaklinaczem zwierząt". Zobaczcie, jakie robi selfie

ZOBACZ TEŻ: Krewetka ma serce w głowie. 25 niesamowitych faktów o zwierzętach 

Więcej o: