Walentynki w Pradze? Blisko, tanio i z wieloma atrakcjami

Stolica Czech okazuje się być idealnym miejscem na walentynkowy wyjazd. Niezapomnianym przeżyciem będzie spacer wąziutkimi uliczkami oświetlonymi latarniami gazowymi, rejs łodzią po Wełtawie, wieczór w przytulnej kawiarni czy gospodzie lub udział w przedstawieniu w jednym ze słynnych czarnych teatrów. Na wspaniałą ucztę dla wszystkich zmysłów zaprasza z kolei praskie muzeum czekolady.

Tym, którzy jednak wolą mniejsze miasteczka, proponujemy wycieczkę do Czeskiego Krumlova w południowych Czechach. Unikatowy kompleks zamkowy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oczaruje każdego, podobnie jak tutejsze malownicze uliczki.

Niezwykłym miejscem, w którym zatrzymał się czas jest Muzeum Fotoatelier Seidel. Ekspozycja słynnych fotografów Josefa i jego syna Františka Seidelów może zaskoczyć wieloma ciekawymi zdjęciami i pocztówkami. Znaleźć można tu dawne aparaty fotograficzne, a także zachowaną część oryginalnego wyposażenia technicznego atelier.

Dzień świętego Walentego można spędzić na jednym z bajkowych czeskich zamków i pałaców. Przepiękne apartamenty dla zakochanych oferuje na przykład pałac Loueeo (50 kilometrów od Pragi). W tutejszym parku istnieje niezwykła atrakcja – 11 labiryntów wkomponowanych w krajobraz parkowy, zaprojektowanych przez Adriana Fishera, jednego z najsłynniejszych na świecie projektantów labiryntów.

Wszelkie wygody oferuje swym gościom Zbiroh, noworenesansowy zamek stojący pośród lasów, przy trasie między Pragą i Pilznem, związany z twórczością Alfonsa Muchy. Właśnie tutaj czeski artysta malował słynną Epopeję Słowiańską.

W środkowych Czechach, niedaleko Mladej Boleslavi stoi zameczek myśliwski Mcely. Na zakochanych czeka tu specjalne menu świętowalentyńskie. Specjalnością zamkowego kucharza są dania przygotowywane według przepisów dawnych właścicieli, rodu Thurn –Taxisów.

Walentynki w Czechach mogą tez spędzić miłośnicy białego szaleństwa. Im warto polecić nocleg na wieży widokowej na szczycie Ješt'd w górach Izerskich, skąd rozciąga się wspaniały widok na zaśnieżoną górską krainę. Noc z takimi widokami z pewnością zapadnie w pamięci na długo.

POLECAMY: Platforma widokowa w Czechach. Stanęła tuż przy granicy z Polską>>

Więcej o: