Last minute 2016 na ferie bez śniegu - ile kosztują ciepłe kierunki?

Ile trzeba zapłacić za zimowy urlop z biurem podróży w wariancie last minute w Egipcie, Tajlandii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Malediwach, Mauritiusie, Dominikanie i Seszelach? Sprawdziliśmy.

Egipt – od 1000 PLN/7 dni

Mimo niepewnej ostatnio sytuacji w Egipcie (ze względu na zagrożenie zamachami terrorystycznymi polski MSZ odradza wszystkie podróże do tego kraju poza wyjazdami grupowymi do miejscowości turystycznych nad Morzem Czarnym, takich jak Hurghada, El - Gouna, Safaga, Marsa Alam; i poza Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj), biura podróży na razie nie rezygnują z tego ukochanego przez Polaków kierunku.

A ceny zimowego urlopu w Egipcie są bardzo atrakcyjne, bo do czterogwiazdkowego hotelu w Hurghadzie (8 kilometrów od centrum) z wyżywieniem all inclusive można polecieć na tydzień (7 noclegów) już za nieco ponad 1000 PLN za osobę.

Nieco więcej (od 1470 zł za osobę) zapłacą ci, którzy zdecydują się na wyjazd do pięciogwiazdkowego resortu SPA w Abu Somie (10 km od Safagi). To miejsce na spokojne wakacje rodzinne (dzieci do 15 r.ż. – pobyt w hotelu gratis) albo urlop we dwoje (np. w walentynki).

Najdroższa oferta wyjazdu last minute do Egiptu nie przekracza w tej chwili 1 620 PLN/7 dni za osobę.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – od 3 050 PLN/7 dni

Polacy coraz chętniej latają do Dubaju i może się okazać, że coraz częstsze w katalogach biur podróży oferty gorących wakacji w ZEA okażą się tegorocznym hitem. Zwłaszcza, że ceny są niższe, niż mogłoby się wydawać.

W najtańszej wersji – 7 dni ze śniadaniami w czterogwiazdkowym hotelu w Fujairah – urlop w ZEA spędzicie za nieco ponad 3 000 PNL od osoby. Pokoje mają podwyższony standard, ale hotel w ogóle nie serwuje alkoholu.

Najdroższa oferta, ale już w samym Dubaju, jest o 1000 PLN droższa. Hotel znajduje się w rozrywkowo-biznesowej części Dubaju, o krok od słynnego centrum handlowego Mall of Emirates i innych atrakcji. Hotel trzygwiazdkowy, w pakiecie same śniadania.

Tajlandia – od 6 320 PLN/7 dni

Za tygodniowy urlop w trzygwiazdkowym butikowym hotelu w Tajlandii w turystycznej, rozrywkowej miejscowości Pattaya zapłacicie ponad 6 000 PLN za osobę. W pakiecie są tylko śniadania, pokoje mają wyższy standard.

W tej samej miejscowości można znaleźć też oferty za 8 000 PLN/osobę.

Dominikana – od 5 370 PLN/7 dni

Prawie 5500 PLN za osobę trzeba zapłacić za last minute na coraz modniejszej Dominikanie – 7 noclegów w hotelu trzygwiazdkowym w Boca Chica (35 minut od Santo Domingo) w wariancie all inclusive.

Są też oferty sporo droższe – płacąc 7650 PLN za osobę spędzicie tydzień na Dominikanie w pięciogwiazdkowym hotelu w Punta Cana. Hotel leży bezpośrednio przy jednej z piękniejszych plaż – białej Playa Bavaro. Opcja all inclusive, kompleks spa na miejscu i możliwość robienia wycieczek z Punta Cana.

Seszele – od 7 400 PLN/7 dni

Tyle, co najdroższa oferta na Dominikanie, kosztuje najtańszy urlop z biurem na Seszelach. W pakiecie za 7340 PLN za osobę jest 7 nocleg ze śniadaniami w hotelu ***+. Hotel leży na wyspie Mahe, jednej ze 115 wysp, które tworzą Seszele.

Najdroższa wycieczka na Seszele kosztuje w tej chwili prawie 12 000 PLN za tydzień za osobę. Pokój typu Superior w hotelu czterogwiazdkowym, 2 posiłki dziennie.
Seszele to dobry kierunek dla osób, które nie lubią spędzać wakacji w wielkich hotelach – wśród ofert jest sporo takich z zakwaterowaniem w otoczonych ogrodami mniejszych willach.

Mauritius – od 11 580 PLN/7 dni

Do tanich ofert nie należy też Mauritius. Za 7 dni ze śniadaniami w hotelu czterogwiazdkowym w północnej części wyspy obok tropikalnego parku trzeba zapłacić ponad 11 500 PLN od osoby.

A zdarzają się oferty nawet za 20 000 PLN. Luksusowy kompleks hotelowy położony nad samym Oceanem Indyjskim, z apartamentami zamiast zwykłych pokoi (wszystkie z widokiem na ocean), to oferta last minute dla najbogatszych turystów.

Malediwy – od 8 500 PLN/7 dni

Tygodniowy urlop na Malediwach to wydatek rzędu 8 500 PLN za osobę. Obok zwykłych pokoi do wyboru są także domki z bezpośrednim dostępem do ogrodu i domki na plaży. Wyżywienie – tylko śniadania.

Są też oferty dużo droższe – prawie 19 000 PLN kosztuje tygodniowy pobyt jednej osoby w opcji all inclusive w pięciogwiazdkowym hotelu na południowym atolu Ari. Warunki na miejscu – równie luksusowe co cena wycieczki.