Podróż pociągiem po Wielkiej Brytanii? To się nie opłaca! Taniej latać przez... Berlin. Udowodnił to młody bloger

Nastolatek zaoszczędził prawie 8 funtów, tylko dlatego, że zamiast jechać pociągiem z Sheffield do Essex wybrał połączenie lotnicze przez Berlin.

Jordon Cox uwielbia oszczędzać. Jako "Coupon Kid" prowadzi bloga w serwisie MoneySavingExpert.com. Tam właśnie opisał swoją ostatnią przygodę. Osiemnastolatek postanowił pojechać pociągiem z miasta Sheffield do Essex. Jednak nie spodobała mu się wysoka cena biletu. Ta wyniosła 47 funtów. Jak się okazało, zdecydowanie tańszą opcją była podróż samolotem przez Berlin.

Zwykli Brytyjczycy pojechaliby pociągiem:

Wielka BrytaniaWielka Brytania fot. Google Maps

Jordon postanowił jednak lecieć przez Berlin:

Trasa samolotu do BerlinaTrasa samolotu do Berlina Trasa samolotu do Berlina (fot. Google Maps)

I z Berlina polecieć do Londynu:

Powrót do Wielkiej BrytaniiPowrót do Wielkiej Brytanii Powrót do Wielkiej Brytanii (fot. Google Maps)

Chłopak znalazł połączenie do Berlina za niecałe 12 funtów, a z Berlina na lotnisko London Stansted za niecałe 10 funtów. Do tej kwoty Jordon Cox doliczył koszt dojazdu na i z lotnisk, autobusu do rodzinnego Hutton oraz obowiązkową kiełbaskę currywurst w Berlinie. Za całość zapłacił dokładnie 44,07 funty.

Bloger podliczył też, że gdyby wybrał podróż pociągiem musiałby przeznaczyć na nią 51,79 funtów, co oznacza, że lecąc samolotem przez Berlin zaoszczędził 7,72 funtów.

 

Wprawdzie nie są to ogromne oszczędności, ale bohater przygody pokazał jak tanio można zwiedzić inne miasto. Osiem godzin spędzonych w Berlinie wystarczyło, aby zobaczył jego centrum i miejsca odwiedzane przez turystów.

Bloger zdążył już stać się gwiazdą telewizji...

...oraz sieci społecznościowych. Na Twitterze linii lotniczych Ryanair pojawił się też pierwszy mem z nim w roli głównej:

ZOBACZ TAKŻE: Jak wygląda ruch lotniczy w Europie w typowy dzień? Niesamowicie>>

Więcej o: