Najbardziej luksusowy prywatny odrzutowiec na świecie. W środku jest jak na jachcie

Skyacht One póki co, jeszcze nie istnieje. Jeśli powstanie, będzie najbardziej luksusowym, prywatnym odrzutowcem na świecie.

Latający jacht zaprojektowany został na podstawie biznesowego samolotu Embraer Lineage 1000. Przeznaczony jest on dla tych, którzy muszą szybko przemieszczać się między miastami. Wnętrze luksusowej maszyny zostało zaprojektowane tak, aby przebywając w nim można było normalnie pracować, a w razie potrzeby uciąć sobie nawet kilkugodzinną drzemkę.

Z myślą o pracy zaprojektowano tutaj pokój konferencyjny oraz specjalne pomieszczenie do prowadzenia poufnych rozmów, które znalazło się tuż przy kabinie pilotów. Z kolei w środkowej części samolotu umieszczono kabinę główną. Wypełniono ją eleganckimi meblami. Można w niej rozsiąść się wygodnie na sofie z drinkiem w dłoni, zjeść obiad czy oglądać filmy. Tuż za kabiną główną umieszczono salonik właściciela, a w nim duże łóżko, toaleta i prysznic. Znalazło się tu wszystko, czego można oczekiwać od luksusowych pokoi hotelowych.

Plan wnętrza samolotuPlan wnętrza samolotu Plan wnętrza (materiały prasowe)

Skyacht OneSkyacht One Skyacht One (materiały prasowe)

Firma SottoStudios chciała, aby samolot swym wystrojem nawiązywał do eleganckich wnętrz z lat 30. ubiegłego wieku. Dlatego w poszczególnych pomieszczeniach znaleźć można wiele złotych i drewnianych elementów znanych z luksusowych jachtów.

ZOBACZ WIZUALIZACJE>>

Samolot nie należy do najtańszych. Jego cena szacowana jest na 83 miliony dolarów.

Więcej o: