10 trików, jak w klasie ekonomicznej w samolocie poczuć się jak w pierwszej

Chyba wszyscy podróżujący klasą ekonomiczną czują lekkie ukłucie zazdrości, gdy mijają strefę business class. Tęsknym wzrokiem spoglądają na wygodne fotele, szykowny zestaw kosmetyków, smaczne jedzenie i pięciogwiazdkową obsługę. Jeśli należysz do takich osób, poznaj 10 trików, by w klasie ekonomicznej czuć się jak w pierwszej. Luksusowa podróż jest w Twoim zasięgu!

1. Wybierz mądrze swoje siedzenie

Najlepszego wyboru dokonasz, gdy poznasz kilka podstawowych zasad. Po pierwsze, celuj w miejsce przy oknie, chociażby po to, żeby mieć pewność, że nie będziesz musiał/a ciągle przepuszczać sąsiada do toalety (lub wybierz miejsce przy alejce, jeśli sam/a często tam chodzisz). Po drugie, nie zakładaj od razu, że rząd przy wyjściu ewakuacyjnym jest najlepszy. Owszem, masz tam więcej miejsca na nogi, ale Twoje siedzenie nie będzie się rozkładać. Właśnie z tego powodu warto rozważyć następny rząd, ponieważ nikt nie położy się na fotelu przed Tobą.

2. ... albo sprawdź, czy nie ma innego wolnego miejsca

Zawsze rozglądaj się za wolnymi siedzeniami. Czasem dostępny jest nawet cały rząd, co oznacza trzy siedzenia do Twojej dyspozycji. Chowając oparcia na łokcie, możesz się wygodnie położyć. Wypatruj takiej okazji, a gdy tylko się nadarzy, spytaj, czy możesz się przesiąść.

ZOBACZ TEŻ: 15 rad, jak bezpłatnie przenieść się do klasy biznes w samolocie >>

3. Weź wygodną poduszkę

Dobrej jakości poduszka to prawdziwy skarb w podróży. Dzięki niej możesz się wygodnie wyspać i uniknąć bólu karku. Nie korzystaj z poduszek, które dostajesz za darmo podczas długich lotów. Są płaskie i wysuną się spod Twojej głowy, gdy tylko zaśniesz. Nie ma też sensu inwestować w te większe i nieporęczne. Zamiast tego wypróbuj poduszkę nadmuchiwaną, która zabezpieczy zarówno Twoją szyję, jak i zapobiegnie nieprzewidzianym ruchom głowy podczas snu. Zaoszczędzisz też miejsce w bagażu podręcznym.

4. Kup nadmuchiwany podnóżek

Przy nogach lekko uniesionych w górę nie tylko poprawia się krążenie, ale także zmniejsza ryzyko obrzęku i bólu stawów. Warto o tym pamiętać podczas lotu. Podnóżek nie zajmuje dużo miejsca (z wypuszczonym powietrzem jest zupełnie płaski i zmieści się nawet w kieszeni), a znacznie zwiększy się komfort Twojej podróży.

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy lot samolotem w business class [JAK GO ZRUJNOWAĆ W OŚMIU KROKACH] >>

5. Zabierz słuchawki lub zatyczki do uszu

Głośna rozmowa sąsiadów lub odgłos silnika – każdy hałas wpływa na to, że nie możesz się zrelaksować podczas lotu. Weź ze sobą słuchawki tłumiące hałas z zewnątrz i posłuchaj odprężającej muzyki lub, jeśli wolisz zupełną ciszę, zainwestuj w dobre zatyczki do uszu.

6. Nie zapomnij o opasce na oczy do spania

Maska do spania pozwala dobrze wypocząć, ponieważ blokuje dopływ światła z otoczenia. Zainwestuj w nieco droższy model, który nie uciska powiek. Twoje oczy będą chronione, a faza snu REM przebiegnie bez zakłóceń. Mówiąc krótko – będziesz spać głębiej i naprawdę się wyśpisz.

7. Pomyśl o tym, by zabrać swój koc

Podczas lotu może być chłodno, a koce w samolocie są albo zbyt cienkie, albo czasem w ogóle niedostępne. Weź więc ze sobą swój własny lekki kocyk z kaszmiru, by się nim otulić i smacznie zasnąć.

ZOBACZ TEŻ: Miejsce w samolocie: 6 rad jak wybrać to najlepsze >>

8. Weź skarpetki do chodzenia po samolocie

Czasem linie lotnicze zapewniają skarpetki za darmo, ale zazwyczaj są cienkie i niezbyt trwałe. Zabierz ze sobą takie ze specjalną podeszwą (skarpetobuty), żeby móc wygodnie chodzić po pokładzie samolotu.

9. Zapakuj odpowiednie kosmetyki

Aby w podróży czuć się komfortowo, pomyśl o zapakowaniu podstawowych kosmetyków. Chusteczki nawilżające do twarzy, balsam do ust, pasta i szczoteczka do zębów – to drobiazgi, które pozwolę Ci czuć się świeżo i przyjemnie w czasie lotu. Pamiętaj jednak o limicie płynów (100 ml jeden), jaki możesz wnieść w bagażu podręcznym.

10. Ucztuj dzięki smakołykom ze strefy wolnocłowej

Jeśli jedzenie serwowane w samolocie Ci nie smakuje, poszukaj pyszności w sklepach strefy wolnocłowej - wybierz luksusowe czekoladki lub inne przekąski, które zjesz podczas lotu. Te małe smakołyki w połączeniu z lampką ulubionego trunku (oczywiście, tylko tego serwowanego w samolocie, nie ze strefy wolnocłowej) wyjdą dużo taniej niż bilet w klasie biznes.

 

 

Więcej o: