Goń na Groń

W Zawoi miejsc do zjeżdżania jest pod dostatkiem, a od grudnia działa kolejka krzesełkowa na Mosorny Groń

Ze szczytu Mosornego Gronia (1045 m n.p.m.) rozpościera się widok na masyw Babiej Góry, a dalej na Beskid Żywiecki, Makowski i Tatry. Ośrodek turystyczno-narciarski leży przy drodze na Krowiarki, kolejka - po przeciwnej stronie przystanku PKS w Zawoi Policznem.

Samochód zostawiamy na sporym parkingu (bezpłatnym i strzeżonym przez ochroniarza z psem). Do wyciągu dochodzimy w minutę. Czteroosobowe krzesełka w ciągu godziny wwożą 2,5 tys. narciarzy. Niezbyt trudna trasa (1420 m długości, różnica wzniesień 336 m, sztuczne naśnieżanie i oświetlenie) posiada licencję FIS na rozgrywanie krajowych i międzynarodowych zawodów narciarskich. Właściciele planują budowę kolejnych, mniejszych, wyciągów orczykowych i dodatkowych tras narciarskich.

W Ośrodku wypożyczymy narty i deski snowboardowe. Działa tu także szkoła narciarska. Można nocować w hotelu (190 zł pokój dwuosobowy ze śniadaniem) i stołować się w restauracji. Na zewnątrz jest bar (żurek z wkładką - 6 zł, dwie pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem 3 zł, grzaniec 6 zł).

Wyciąg czynny 8-22 (z godzinną przerwą techniczną 15-16, kiedy na stok wyjeżdża ratrak). Wjazd 5 zł (w tygodniu do godz. 10 - 3 zł), karta poranna (do 15) - 40 zł, wieczorna (15-22) - 45 zł, weekendowa - 105 zł, tygodniowa - 315 zł, kaucja za kartę 25 zł. Dla dzieci zniżki (1/3 taniej, trzeba mieć legitymację szkolną).