Udaj się w podróż dookoła świata największymi samolotami. Cena nie należy do najniższych...

Nowoczesne samoloty są coraz większe i szybsze, a trasy, które pokonują, coraz dłuższe. Latanie z jednego końca świata na drugi na pokładzie dwupoziomowych maszyn dla wielu może być niezapomnianym przeżyciem.

Biorąc pod uwagę imponujące wymiary tych samolotów, łatwo zrozumieć, dlaczego zyskały one przydomek „wielkich ptaków”. Airbus A380 to gigant przestworzy o rozpiętości skrzydeł wynoszącej prawie 80 metrów. Na swoim pokładzie może pomieścić aż do 544 pasażerów w czterech różnych klasach. Nieco mniejszy Boeing 777 niewiele mu ustępuje - jego rozpiętość skrzydeł wynosi 65 metrów i może przewieźć aż 396 pasażerów.

Przedstawiamy plan, z którego skorzystać mogą ci, którzy chcieliby odbyć podróż dookoła świata największymi samolotami.

Przygoda rozpoczyna się 1 kwietnia 2016 r. od rejsu liniami Emirates, na pokładzie samolotu Boeing 777-300ER z lotniska Chopina w Warszawie do Dubai International Airport. Po tygodniu spędzonym w egzotycznym Dubaju, pora na wypróbowanie komfortu Airbusa A380-800 i przelot liniami Hong Kong Airlines do Hongkongu. Z wschodniego wybrzeża Chin jest już niedaleko do Tokio.

Airbus A380Airbus A380 fot. Joao Carlos Medau (flickr.com), licencja: CC BY 2.0

Po 7 dniach odpoczynku w stolicy Japonii kolejny przystanek na liście to Kapsztad, dokąd 22 kwietnia 2016 r. można dotrzeć liniami Emirates. W myśl zasady, że słońca nigdy za wiele, z Kapsztadu warto udać się do Sydney, podróżując na pokładzie wygodnego Boeinga 777. Kiedy przygoda w kraju kangurów dobiegnie końca, można kontynuować podróż w sąsiednim kraju kiwi - Nowej Zelandii.

Kolejny przystanek zakłada zmianę klimatu, czyli wizytę w Vancouver. A stamtąd znów podróż do ciepłych krajów - tydzień w Miami i tydzień w Rio de Janeiro. Po dużej dawce witaminy D, można liniami TAM polecieć do Nowego Jorku i zrobić tam tygodniowy przystanek przed powrotem do Warszawy.

Ostatnie połączenie odbywa się kultowym Dreamlinerem, a realizowane jest przez krajowe linie lotnicze LOT. Całą podróż widać na poniższej infografice. Aby ją powiększyć kliknij TUTAJ.

Podróż największymi samolotami dookoła świataPodróż największymi samolotami dookoła świata Infografika KAYAK

Taka przygoda nie należy jednak do najtańszych. Podróżując klasą ekonomiczną jedna osoba będzie musiała zapłacić 27 000 złotych

Podróżowanie na pokładzie wielkich samolotów to niepowtarzalne przeżycie i jeden z celów na liście ‘rzeczy do zrobienia’ wielu zagorzałych podróżników. Dla tych, którzy nie są jeszcze zdecydowani, dokąd wybrać się w nadchodzącym roku, wymienione trasy mogą być świetnym źródłem inspiracji - podkreśla Vera Pershina, dyrektor KAYAK na Polskę i Rosję.

_

Analiza została opracowana w oparciu o wyszukiwania lotów na KAYAK.pl w przedziale czasowym od 27.11.2015 do 11.12.2015, znalezionych na KAYAK.pl w dniach 27.11., 3.11 i 11.12.2015. Na trasie Nowy Jork-Warszawa nie są dostępne loty bezpośrednie na pokładzie wymienionych samolotów. Podstawą wszystkich kosztów przelotów są średnie ceny lotów, które mogą ulec zmianie lub mogę nie być już dostępne.

Więcej o: