Zbudowali ją przy polskiej granicy. Takiej platformy widokowej możemy Czechom zazdrościć

Nietypowa konstrukcja zbudowana została w ośrodku górskim Dolni Morava w Czechach, kilkanaście kilometrów od granicy z Polską. Jej oficjalne otwarcie nastąpiło na początku grudnia ubiegłego roku. Przez ten krótki czas platforma do "spacerowania w obłokach" zyskała ogromną popularność.

Ścieżka w obłokach to trasa widokowa umieszczona na wysokości 55 metrów. Zbudowana została na górze Slamnik, na wysokości 1116 m n.p.m. Obiekt jest wykonany z drewna modrzewowego i stali. Wznosi się ponad porastającym górę świerkowym lasem. Całkowita długość trasy wynosi 750 metrów. Jest ona dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich i wózków dziecięcych. Z góry rozciąga się piękny widok na masyw Králickiego Śnieżnika, dolinę rzeki Moravy, a nawet na Jesioniki, Suchý vrch i Karkonosze ze Śnieżką. Na odważnych turystów czeka też kryta zjeżdżalnia o długości 101 metrów, ze specjalnymi oknami. Zimą, ze względów bezpieczeństwa, zjeżdżalnia jest jednak nieczynna.

W serwisie Instagram znaleźć można sporo zdjęć turystów, którzy zdążyli już konstrukcję odwiedzić. Przeważają pozytywne komentarze:

 
 

Dla jednej Czeszki, spacer po Ścieżce w obłokach zakończył się nawet oświadczynami:

 

Trasa powstała w pobliżu schroniska Slamenka i górnej stacji kolejki linowej Snežnik. Można dotrzeć do niej kolejką lub pieszo niebieskim szlakiem turystycznym. Atrakcja jest czynna przez cały rok, w sezonie zimowym w godzinach od 10:00 do 16:00.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Wstęp na konstrukcję jest płatny. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 290 koron (43 zł), bilet rodzinny (2 osoby dorosłe plus maksymalnie trójka dzieci) to 650 koron (97 zł). W tych cenach mieści się przejazd kolejką linową w obie strony.

Ścieżka w obłokach - platforma widokowa w Czechach. Zobacz ją od środka

Więcej o: