Lotniska w Polsce są oblegane? Zbliża się świąteczny szczyt

Przerwa świąteczna to dobra okazja, by wyjechać za granicę. To również popularny okres wśród Polaków na planowanie ostatniej wycieczki w roku. Podczas tych dni lotniska są szczególnie zatłoczone. Eksperci z KAYAK.pl przeanalizowali dane, by znaleźć odpowiedzi na pytania, w które dni lotniska są najbardziej oblegane oraz jakie kierunki najczęściej wybierają Polacy.

Analiza wykazuje, że najpopularniejsze dni na loty z Polski za granicę przypadają na 27.,28. i 29. grudnia - ponad 29% wylotów w czasie całej przerwy świątecznej było wyszukiwanych właśnie na ten okres. Zaskakiwać mogą najpopularniejsze kierunki.

Polacy coraz śmielej wybierają się poza granice Europy. Na popularności zyskują miasta takie jak Bangkok i Nowy Jork. W pierwszej piątce znalazł się Dubaj, chętnie wybierany przez Polaków, by zimą złapać trochę słońca. Sydney, Miami i Chicago to kolejne miejsca z pierwszej dziesiątki.

Najbardziej tłoczne dni na lotniskach w okresie świątNajbardziej tłoczne dni na lotniskach w okresie świąt źródło: KAYAK.pl

Dane ujawniają także, na jak długo Polacy wyjeżdżają do najpopularniejszych miejsc w okresie świątecznym - im cel jest bliżej, tym krócej trwa podróż. Długodystansowe loty Polaków sprawiają, że rezerwują oni więcej czasu, by mieć możliwość zwiedzenia miejsca podczas urlopu. Średni czas, jaki rodacy przeznaczają na wyjazdy świąteczne i ucieczkę od zimy, to półtora tygodnia.

Najpopularniejsze kierunki w okresie świątecznymNajpopularniejsze kierunki w okresie świątecznym dane Kayak.pl

Korzystanie z funkcji KAYAK Trips pomaga użytkownikom organizować i planować swoje podróże. Co więcej, mogą w czasie rzeczywistym otrzymywać powiadomienia na temat zmian statusu ich lotu, co jest szczególnie przydatne w okresie często opóźniających się kursów. Urlopowicze, którzy nie dokonali jeszcze rezerwacji, mogą natomiast skorzystać z funkcji „Alerty cenowe”, która informuje o aktualnych cenach obserwowanych lotów czy hoteli - mówi Vera Pershina, dyrektor regionalna KAYAK na Polskę i Rosję.

_

Analiza została opracowana na podstawie wyszukiwań lotów na KAYAK.pl dokonanych pomiędzy 1.01.2015 a 10.12.2015 na podróże w okresie 18.12.2015 – 3.01.2015.

Więcej o: