TOP 10 miast w Polsce, w których żyje się najlepiej. Warszawa daleko za podium

Ranking przygotowano na podstawie badania Diagnoza Społeczna 2015. Badanie przeprowadził zespól ekspertów pod kierunkiem prof. Janusza Czapińskiego. W badaniu brano pod uwagę 8 czynników, które miały wpływ na jego ostateczny wynik.

Eksperci pod uwagę wzięli między innymi dobrostan psychiczny (poczucie szczęścia) mieszkańców poszczególnych miast, dobrostan fizyczny (pojawienie się u badanych osób chorób w ciągu ostatniego roku) oraz dobrostan społeczny (poczucie, że jest się kochanym i szanowanym). Prócz tych wskaźników eksperci zmierzyli poziom cywilizacyjny (wykształcenie i znajomość języków obcych) i dobrobyt materialny (liczba posiadanych przez gospodarstwo urządzeń elektrycznych). Dodatkowo w rankingu zwrócono uwagę na "stres życiowy", tutaj eksperci wskazali na 6 kategorii stresu mierzonego w zakresie między innymi: finansów, pracy, małżeńskich relacji czy wychowania dzieci.

Komentarze (55)
TOP 10 miast w Polsce, w których żyje się najlepiej. Warszawa daleko za podium
Zaloguj się
 • hiperklasa

  Oceniono 143 razy 141

  ej, a macie też wersję dla tych, którzy umieją czytać?

 • agnieszka drabik

  Oceniono 38 razy 38

  gazeta.pl podkreslam GA-ZE-TA, cos co sie czyta, jakbym chciala obejrzec wiadomosci to bym sobie wlaczyla tv, czy nie potraficie juz pisac?!

 • farmer_mendoza

  Oceniono 34 razy 26

  Profesor Czapiński, który zasłynął kiedyś słowami "za 10-15 lat Palikot wygra wybory".

 • stelmaszka1

  Oceniono 27 razy 25

  Ludzie wy nawet o taki ranking potraficie się pokłócić ;-) więcej dystansu....i luzu..., ale fakt, że w Poznaniu żyje się bardzo dobrze ;-)

 • wujek_extrema

  Oceniono 28 razy 24

  subiektywna lista 'rajow' w piekle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX