Planujesz wczasy na początku roku? Najtaniej polecisz do...

Początek roku dobrze rozpocząć od urlopu za granicą. Bilet na samolot zarezerwowany odpowiednio wcześnie może się okazać dużo tańszy niż na przykład jeszcze miesiąc temu. Sprawdziliśmy dokąd można najtaniej polecieć w lutym i w marcu.

Z analizy przeprowadzonej przez serwis FRU.PL wynika, że weekendowy wyjazd na początku roku najlepiej zaplanować w lutym lub w marcu. Najtańszym kierunkiem okazują się być Włochy.

Ceny podróży do Włoch są teraz nawet o połowę niższe niż pod koniec września czy w październiku. W przypadku większości destynacji oferowanych w ramach City Break, czyli 2-4 dniowych wypadów do najpiękniejszych miast w Europie, koszty spadły o 50% - z blisko 1000 do nieco ponad 400 złotych. Najbardziej widoczny spadek cen widoczny jest w przypadku Rzymu – mówi Maciej Knopa, Travel Manager w serwisie rezerwacji biletów lotniczych i hoteli FRU.PL.

Koszt noclegu w Rzymie może się okazać tańszy niż pobyt w niejednym hotelu w Polsce. W centrum włoskiej stolicy z powodzeniem można znaleźć hotel, w którym za jedną noc zapłacić trzeba nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. Zaoszczędzić można też kupując teraz bilet na samolot do Rzymu. Z łatwością można znaleźć połączenia za nieco ponad sto złotych w dwie strony.

Oczywiście, są to przeloty tanimi liniami, a cena nie uwzględnia bagażu rejestrowanego, ale jeżeli wybieramy się na kilka dni, to spokojnie możemy zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy do małej walizki – mówi Knopa.

Przykładowo wyjazd w ramach City Break w dniach 21 luty - 24 luty 2016 r. i nocleg w hotelu Giotto kosztować będzie 479 zł (cena z dnia 26 listopada 2015 r.). Cena ta obejmuje przelot w dwie strony i trzy noclegi.

Więcej o: